- 15%

La Roche Posay – Anthelios Locion për fëmijë SPF 50+

(1 përshtypje mbi produktin)

3,060 Lekë

(Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ Smooth Lotion 250ml)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Milk SPF 50+ Children është një mbrojtje shumë e lartë nga dielli e formuluar specifikisht për lëkurat e ndjeshme të fëmijëve.

Ky krem dielli ka një mbrojtje ndaj rrezeve UVA dhe UVB që e mbrojnë nga efektet e dëmshme të diellit. Kjo formulë është e pasur me gjalpë shea me origjinë natyrale që lejon të hidratojë, zbusë dhe forcojë barrierën e lëkurës.

Tekstura fluide është e lehtë për tu aplikuar dhe përthithet menjëherë nga lëkura.

Rezultati

Lëkura e fëmijes tuaj është e mbrojtur në mënyrë efektive nga djegiet e diellit por gjithashtu nga reaksionet e lëkurës dhe dëmtimet qelizore si shkak i rrezeve UV.

 • Pa paraben, pa parfum.
 • E testuar nën kontroll dermatologjik.

 

 

 

Firma

La Roche Posay

Forma

Tubet

Linja

Anthelios

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse, E yndyrshme

Mosha

Fëmijë

Sasia

250ml

SPF

50+

Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Drometrizole Trisiloxane, Propylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Dimethicone, Synthetic Wax, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Ammonium Polyacryloyldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios Locion për fëmijë SPF 50+
 • BLERTA M.

  Formule e pasur me filtra mineral dhe kimik ,paketim ekonomik i pershtashem per gjithe familjen . Nuk le shenja te bardha ne fytyre dhe perhapet lehtesisht .

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART