- 20%

La Roche Posay – Anthelios KA+ Cream

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,000 Lekë.Current price is: 2,400 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios KA+ Cream

La Roche-Posay Anthelios KA+ Cream SPF 50+  është një krem ​​i indikuar për lëkurën foto sensitive me rrezik të lartë dëmtimesh për shkak të ekspozimit ditor në UV. Ndihmon për të parandaluar dëmtimet e qelizave të lidhura me rrezatimin ultraviolet dhe plakjen kutane.

E pasuruar me Panthenol dhe Niacinamide, ndihmon gjithashtu në qetësimin dhe rivendosjen e barrierës kutane. Kështu ofron një mbrojtje optimale të spektrit të gjerë kundër UVB dhe UVA.

Cilësia e saj është fondante dhe jo komedogjene pa lënë gjurmë të bardha. Rezistente ndaj ujit.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni çdo mëngjes në mënyrë uniforme në fytyrë dhe zonat e ekspozuara ndaj rrezeve të përditshme UV.
Rinovojeni aplikimin bujarisht në rast ekspozimi të zgjatur, djersitje të lartë ose kontaktit me ujin.
Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me tekstilet.

 

Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet me pompë

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide (nano)/Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Octocrylene , Niacinamide, Panthenol, Pentylene Glycol, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Nylon 12, Propylene Glycol, Synthetic Wax, Aluminium Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Drometrizole Trisloxane, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil/Soybean Oil, Hydroxypropyl Sarcosinate, Myristic Acid, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Stearyl Alcohol, Terephtalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine. (Code F.I.L. C227707/1).

Pështypjet mbi produktin
 • 2.5
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  25%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  25%
2 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios KA+ Cream
 • Deshira E. (blerës i verifikuar)

  I shkelqyer, le shenja te bardha be fillim por zhduken ne pak minuta. Mbrojtje tejet e larte dhe formule jo ngjitese. Shume hidratues ideal edhe per lekura te thata.

 • Xhilda B. (blerës i verifikuar)

  Ishte zhgenjyes totalisht, le shenja te bardha, pasi perthithet fytyra duket si e lyer me vaj, shkakton djegie sysh. Isha shume kurioze ta provoja duke qene nje produkt i ri dhe nga pershkrimi dukej shume premtues por jo ???

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART