- 25%

La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Gel (SPF 50+)

2,775 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Gel (SPF 50+)

La Roche-Posay Anthelios Dermo-pediatrics Wet Skin Gel është një krem ​​kundër diellit për fëmijët i cili mund të aplikohet si në lëkurë të lagur ashtu edhe në të thatë për të mbrojtur plotësisht nga rrezatimi diellor.

Tekstura e xhelit siguron që mbrojtja nga dielli të jetë shumë e lartë edhe nëse ka djersë ose ujë. Përhapet lehtësisht dhe shpejt, ky xhel nuk lë gjurmë të bardha dhe është perfekt për ata që notojnë shumë ose praktikojnë shumë sporte intensive. Testuar nën kontroll dermatologjik pediatrik.

 • Teksturë xheli
 • Aplikohet në mëngjes
 • Mosha e përshtatshme 3 vjeç+
 • Për të gjitha llojet e lëkurës
 • Mbron nga rrezatimi diellor
 • Mund të aplikohet në lëkurë të lagur ose të thatë
 • Formuluar pa parabene

Me Mexoplex i icli është një sistem i patentuar filtrimi UVA/UVB/Infrared me një mbrojtje të përforcuar kundër rrezatimit UVA. Teknologjia e Lëkurës së Lagur krijon një shtresë mbrojtëse hidrofobe për të larguar ujin. Përmbajtja e Ujit termal La Roche-Posay qetëson lëkurën dhe hidraton butësisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni La Roche-Posay Anthelios Dermo-pediatrics Wet Skin Gel në mëngjes në lëkurën e pastër. Riaplikojeni çdo dy orë gjatë ekspozimit në diell, pas notit ose tharjes me peshqir.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

250ml

SPF

50+

Mexoplex is a patented UVA/UVB/Infrared filtering system which has a reinforced protection against UVA radiation (stricter than the European recommendation);
Wet Skin Technology creates a hydrophobic film to repel the water;
La Roche-Posay Thermal Spring Water soothes the skin and gently hydrates.

Aqua/​Water, Homosalate, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Glycine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isohexadecane, Alcohol Denat, Propanediol, Dicaprylyl Ether, Styrene/​Acrylates Copolymer, Dimethicone, Acrylates/​Dimethicone Copolymer, P-Anisic Acid, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Disodium EDTA, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Nylon-12, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Tocopherol, Triethanolamine

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Gel (SPF 50+)”

LART