- 15%

La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics UVMune Lotion (SPF50+) Promo

Original price was: 3,600 Lekë.Current price is: 3,060 Lekë.

Limited Edition!

In stock

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics UVMune Lotion (SPF50+) + Anthelios Hydrating Lotion (SPF 50+) Free

Me blerjen e Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion (SPF50+) përfitoni dhuratë Anthelios Hydrating Lotion (SPF 50+) një qumësht me mbrojtje shumë të lartë kundër UVA/UVB i cili ndihmon në parandalimin e stresit oksidativ të gjeneruar nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja.

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics UVMune Lotion SPF50+ (200ml)

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion SPF50+ mbron dhe ushqen lëkurën delikate të foshnjave me një formulë të butë që është e përshtatshme edhe për lëkurë atopike.

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion SPF50+ është një krem ​​mbrojtës ndaj diellit me mbrojtje të lartë, krijuar posaçërisht për lëkurën delikate të foshnjave që nga mosha 6-muajshe. Me një teksturë të butë dhe të rehatshme, ky produkt ka një formulë hipoalergjike dhe të testuar dermatologjikisht, duke qenë kështu, i përshtatshëm edhe për lëkurën atopike. Prania e gjalpit Shea në përbërje siguron një efekt ushqyes dhe forcues që jo vetëm e lë lëkurën të butë, por edhe përforcon barrierën e saj natyrore.

Locioni La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics përmban formulën ekskluzive XL Protect – një përzierje e fuqishme e filtrit UV dhe antioksidantëve. Ky sistem i avancuar siguron mbrojtje me spektër të gjerë si nga rrezet UVA ashtu edhe nga UVB, duke mbrojtur gjithashtu lëkurën nga dëmtimi IR (infrared) dhe ndotja.

Karakteristikat

 • Tekstura: locion fluid
 • Problematika: ekspozimi në diell, kujdesi për fëmijën
 • Koha e aplikimit: para ekspozimit në diell
 • Mosha: 6m+
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të ndjeshme dhe atopike
 • Përfitimet kryesore: shumë rezistent ndaj ujit, mbron lëkurën nga rrezatimi UVA dhe UVB, mbron lëkurën nga dëmtimi IR dhe ndotja, ka një efekt ushqyes dhe forcues, është një formulë jokomedogjene, në një tubet ekologjik që përdor më pak se 45 % plastikë
 • Formuluar pa: parabene, aromë, oktokrilen ose nanogrimca.

Përbërësit kryesorë

 • Gjalpi Shea është përgjegjës për ushqimin e lëkurës dhe forcimin e barrierës së saj natyrore mbrojtëse.
 • XL Protect është një kombinim i fuqishëm i filtrave UV dhe antioksidantëve. Ky sistem i avancuar siguron mbrojtje me spektër të gjerë si nga UVA ashtu edhe nga UVB, duke mbrojtur gjithashtu lëkurën nga dëmtimi IR dhe ndotja.
 • Uji Termal i Burimeve La Roche-Posay qetëson lëkurën, duke e hidratuar butësisht në të njëjtën kohë.

Përdorni La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion SPF50+ menjëherë përpara ekspozimit në diell. Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurën e pastër dhe të thatë të të gjithë trupit, duke masazhuar butësisht për përthithje maksimale. Riaplikoni çdo dy orë ekspozim në diell ose pas larjes ose tharjes me peshqir. Për të garantuar një mburojë të plotë, plotësoni aplikimin e saj me përdorimin e rrobave të lehta, kapelës dhe syzeve të diellit.

La Roche Posay Anthelios Hydrating Lotion Ultra Resistant (SPF 50+)

Locioni hidratues La Roche-Posay Anthelios Ultra Resistant SPF50 është një qumësht me mbrojtje shumë të lartë kundër UVA / UVB i cili ndihmon në parandalimin e stresit oksidativ të gjeneruar nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja.Rezistent ndaj ujit dhe djersës, nuk lë film të bardhë.

Paketimi përbëhet nga letra ekologjike dhe është pjesë e gjeneratës së parë të paketimit prej kartoni. Përdoret 45% më pak plastikë.

 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
 • Testuar oftalmologjikisht në sy të ndjeshëm dhe konturet e syve.

Aplikojeni 30 minuta para ekspozimit në diell. Riapikojeni pas çdo larjeje dhe çdo 2 orë.

Firma

La Roche Posay

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

200ml, 75ml

SPF

50+

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics UVMune Lotion (SPF50+)
Aqua/​Water/​Eau, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat, Dicaprylyl Ether, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Adipate, Diisopropyl Sebacate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Triethanolamine, Tocopherol, Oxidized Starch Acetate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Oryza Sativa Cera/ Rice Bran Wax, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Acrylates Copolymer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, Terephthalylidene, Dicamphor, Sulfonic Acid, Trisodium Ethylenediamine, Disuccinate, Xanthan Gum.

La Roche Posay Anthelios Hydrating Lotion (SPF 50+)
Aqua/Water/Eau, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat., Dicapylyl Ether, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Adipate, Diisopropyl sebacate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Triethanolamine, Tocopherol, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Oxidized Starch Acetate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Oryza Sativa Cera/Rice Bran Wax, Acrylate Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, PEG-20, Stearic Acid, Terephtalididene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxyde, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “La Roche Posay – Anthelios Dermo-Pediatrics UVMune Lotion (SPF50+) Promo”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART