- 15%

La Roche Posay – Anthelios Age Correct (SPF 50)

(3 përshtypje mbi produktin)

3,145 Lekë

Përshkrimi i Produktit

La Roche Posay – Anthelios Age Correct

La Roche-Posay Anthelios Age Correct Daily Care SPF 50 është një kujdes për fytyrën që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës dhe korrigjimin e shenjave të plakjes të shkaktuara nga ekspozimi ditor UV, falë fotokorrektimit. Vepron në zvogëlimin e rrudhave dhe korrigjimin e njollave të errëta.

Falë Cellox-B3 TECH Kompleksi ditor i mbrojtjes (Mexoryl XL + Vitamina B3 & E + uji termal nga La Roche-Posay), ai ofron një veprim të trefishtë:

Mbrojtje e lartë: UVB / UVA.
Kufizon ngjitjen e grimcave të ndotjes në lëkurë.
Parandalon stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.
Përbërësit e tij aktivë korrigjues (Acid i fragmentuar hialuronik + Phe-resorcinol + Niacinamide) plotësojnë formulën për efektivitetin kundër plakjes.
Tekstura e saj jo vajore lë një përfundim të mëndafshtë dhe lëkurë të hidratuar.

Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni në mënyrë uniforme në të gjithë fytyrën tuaj.

0/5 (0 Reviews)
Firma

La Roche Posay

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua/Water/Eau, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Silica, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Drometrizole Trisiloxane, PEG-100 Stearate, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Phenylethyl Resorcinol, Poloxamer 338, Tocopherol, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Parfum / Fragrance.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  75%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
3 përshtypje për La Roche Posay – Anthelios Age Correct (SPF 50)
 • .

  Ky krem eshte nder me te miret qe kam provuar deri tani! Ka nje strukture kremoze qe perhapet lehtesiaht ne lekure pa lene shenja te bardha e as shkelqim te tepert. I jep lekures nje shkelqim te lehte e te shendetshem, me efekt shume te mire hidratues. Ndihet shume mire gjate gjithe dites. Mund te riaplikohet shpeshhere pa u ndier i rende ne lekure dhe pa e yndyrosur lekuren. Une kam lekure qe anon te mikse, pra yndyroset te zona T. Ky krem nuk ma ka shfaqur kete problem gjate rreth 1 jave perdorimi! E rekomandoj plotesisht! Jam teper e kenaqur!

 • Ervis I. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Aurela H.

  SUPER!
  Qendron mbi lekure shume komod dhe nje freski, relaks ne dite te nxheta me diell

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART