- 30%

Korff – Supreme Antiwrinkle Day Face Cream (SPF 20)

6,146 Lekë

Krem fytyre me përbërës aktivë restaurues dhe anti-plakje që forcojnë , hidratojnë, reduktojnë rrudhat dhe rrisin tonin e lëkurës.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoritë: , , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Korff – Supreme Antiwrinkle Day Face Cream Spf 20

Krem fytyre me një teksturë të freskët, të butë e cila përthithet shpejt nga lëkura. Produkti është i formuluar me përbërës aktivë restaurues dhe anti-plakje që forcojnë, hidratojnë, reduktojnë rrudhat dhe rrisin tonin e lëkurës. Filtrat e diellit (SPF 20) parandalojnë foto-plakjen. Përdoret veçanërisht për të përballuar ndryshimet e lëkurës që ndodhin gjatë menopauzës: humbja e tonit dhe elasticitetit, reduktimi i qarkullimit dhe shkëlqimit, tendenca për dehidratim të lëkurës. Formula përmban gjalpë shea, vitaminë F dhe vitaminë B3 që kontribuojnë në forcimin e barrierës së lëkurës dhe kufizimin e humbjes transepidermale të ujit, ndërsa Pentapeptidi 31 dhe ekstrakti i Algave të Kuqe ushtrojnë një veprim kundër plakjes.

 • Pa parfum.
 • E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.

Udhëzime për përdorim

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë të pastër dhe të thatë duke e shpërndarë produktin me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht.

Firma

Korff

Linja

Supreme

Mosha

40+

Forma

Vazo

Sasia

50ml

SPF

20

Aqua (Water), Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Dibutyl Adipate, Glycerin, Isononyl Isononanoate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearic Acid, Butyrospermum parkii (Shea) Butter, Cetearyl Glucoside, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Niacinamide, PEG-100 Stearate, Polymethyl Methacrylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Nano), Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Pentapeptide-31, Glyceryl Linoleate, Dimethiconol, Sodium Polyacrylate, Sclerotium Gum, Decyl Glucoside, PEG-8, Chondrus crispus (Carrageenan) Extract, Xanthan Gum, Silica, Glyceryl Linolenate, Tocopherol, BHT, Ascorbyl Palmitate, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sorbic Acid, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Korff – Supreme Antiwrinkle Day Face Cream (SPF 20)”

LART