- 20%

Klorane – Baby Protective Cleansing Powder

1,040 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Klorane – Baby Protective Cleansing Powder

Pudër e përshtatshme për higjienën dhe kujdesin e zonës së pelenave.

Kjo pudër për bebe është bërë me kalendula qetësuese të përftuar nga lule të rritura organikisht. Formula e saj minerale me një aromë të butë dhe relaksuese thith lagështinë, qetëson skuqjet e vogla dhe qetëson irritimin e zonës së pelenave. Talku njihet edhe për zbutjen e lëkurës.

Duke thithur lagështinë,pudra parandalon skuqjen, e mban lëkurën të thatë. Eritema, e quajtur edhe dermatiti i pelenës, është një inflamacion i lëkurës i shkaktuar nga kontakti i zgjatur i lëkurës me një pelenë të ndotur nga jashtëqitja ose urina. Mund të shkaktohet edhe nga fërkimi i pelenave. Për të kufizuar këtë fërkim, pudra  përbëhet nga grimca të imta që veprojnë si një pengesë mbrojtëse midis pelenës dhe lëkurës së foshnjës tuaj.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Mbajeni larg hundës dhe gojës së foshnjës.
Shmangni kontaktin me sytë.

 

Firma

Klorane

Mosha

Fëmijë

Forma

Pudër

Sasia

100g

Talc, kaolin, magnesium stearate, calendula officinalis flower extract, fragrance (perfume), isoleucine, polysorbate 80, propylene glycol, water (aqua).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Klorane – Baby Protective Cleansing Powder”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART