Kleraderm – Krem dermoprotektiv për fëmijë

Baby Dermaprotective Cream

This product is currently out of stock and unavailable.

Përshkrimi i Produktit

Krem për fytyrë dhe trup me veti qetësuese dhe hidratuese. I formuluar për lëkurën delikate të fëmijëve, mbron lëkurën dhe forcon barrierat dermolipidike. Mund të përdoret çdo ditë në raste skuqjesh dhe irritimesh të lëkurës.

Përbërja:

 • Shea Butter: specifik për trajtimin e lëkurës së thatë dhe të dehidratuar falë veprimtarisë të tij të lartë ushqyese dhe qetësuese.
 • Glycyrrhetic Acid 18 B: me veti të lartë anti inflamatore, zbutëse dhe mbrojtëse.
 • Vaj kajsie & Vaj ulliri: të pasura me acide yndyrore esenciale, kanë veprim zbutës dhe hidratues.
 • Bisabolol: marrë nga vaji esencial i kamomilit posedon veti qetësuese të forta dhe anti inflamatore.
 • Pudër Aloe Vera: përbërës aktiv hidratues, qetësues dhe freskues për lëkurë të thatë.
 • Pantenol: veprim hidratues dhe qetësues kundër skuqjes dhe irritimeve.
 • Bioksid Titaniumi: filtër dielli me tolerancë të lartë në lëkurë.

 

Nuk përmban

 • Paraben
 • Ngjyrues artificiale
 • Vajra minerale
 • Nikel

I testuar dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Çdo ditë pas ndërrimit dhe banjos së fëmijës aplikojeni në fytyrë dhe trup. Masazhojeni lehtë derisa të përthithet totalisht.

Info. Shtesë

Firma

Kleraderm

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

50ml, 100ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kleraderm – Krem dermoprotektiv për fëmijë”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART