Kit & Kin – Stretch mark oil

2,350 Lekë

Kit & Kin Stretch marks oil 

Formulë zbutëse dhe qetësuese që e mban lëkurën të butë dhe pa strija.

 

Përshkrimi i Produktit

Kit & Kin Stretch mark oil

Një përzierje e 15 vajrave ushqyes natyral duke përfshirë luledielli, jojoba, luleshtrydhe dhe mandarinë, kjo formulë zbutëse qetësuese e mban lëkurën të butë dhe pa strija. I miratuar nga dermatologët dhe i certifikuar natyral nga shoqata e tokës, vaji i strijave është i përbërë pa asnjë kimikat të ashpër apo aromë sintetike.

Përbërësit aktivë dhe funksionet e tyre

 • Antileukine 6 – Për ruajtjen e fiziologjisë së lëkurës, hidratimin, stimulimin e kolagjenit dhe GAG. Anti-inflamator.
 • Vaji i bërthamës së kajsisë – E pasur, ushqyese (Vitaminë B17) dhe e njohur për aftësitë e saj rigjeneruese dhe tonifikuese.
 • Vaji i farës së karrotës – Tonifikues, rivitalizues, anti rrudhë.
 • Vaj kokosi i fraksionuar – Vaj i lehtë, jo i yndyrshëm.
 • Vaj Jojoba – E përkryer për strijat, për të lehtësuar dhe ndihmuar në shërimin e plagëve. Veti antibakteriale dhe antifungale. Përmban acid miristik i cili ka veprim anti-inflamator. Meqenëse është i ngjashëm në përbërje me vajrat e lëkurës, përthithet shpejt dhe kështu është i shkëlqyer për lëkurat e thata dhe të inflamuara. Zbut, mbron lëkurën dhe përmirëson elasticitetin.
 • Vaji i livandës – Relaksuese dhe qetësuese. Nxit rritjen e qelizave.
 • Vaji i Macademia – Qetëson dhe mbron lëkurën. I pasur me antioksidantë dhe veçanërisht me vitaminë E që ndihmon në shërimin e plagëve dhe parandalimin e strijave. Zgjedhja numër 1 për lëkurë të thatë.
 • Vaj Mandarine – E shkëlqyeshme për lëkurën me probleme duke përfshirë aknet, plagët, njollat ​​dhe strijat.
 • Vaj Neroli – Bën tonifikim të lëkurës dhe ka efekt anti rrudhë.
 • Vaj ulliri – Hidratues i shkëlqyer, qetëson lëkurën
 • Vaj Patçuli – Rigjeneron indet e dëmtuara (plagët dhe strijat).
 • Vaj kumbulle – Një vaj i pasur me aromë, hidratues përthithet shpejt dhe është i pasur me acide yndyrore dhe praktikisht nuk lë mbetje në lëkurë. Vaji i prodhuar është i artë dhe shumë aromatik. Është i pasur me acid oleik (60-80%), acid linoleik (15-25%), alfa tokoferole (vitaminë E), vitaminë B, pro-vitaminë B5 (beta-karoten) dhe beta sito-sterole. Kjo i jep vajit veti të shkëlqyera hidratuese dhe stabilitet të madh.
 • Vaj luleshtrydhe – Përmirëson elasticitetin e lëkurës. Ka një ekuilibër të shkëlqyer të omega 3, 6 dhe 9 me veti antioksiduese. Vaji është jeshil i errët me një erë të mirë të ëmbël.
 • Vaj luledielli – Një vaj i lehtë, i pasur me acid linoleik, ka veti anti-inflamatore dhe ruajtëse të hidratimit. Gjithashtu natyralisht i pasur me acide yndyrore esenciale Omega 6.
 • Tocopherol
 • Vaj Bergamoti – Përdoret për eliminimin e shenjave të plagëve ose për strijat.

* Pa paraben, silikon, ngjyrues artificial, aroma sintetike, gluten, PEG ose alergjenët më të  zakonshëm.

Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Squalane, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Camellia Sinensis leaf extract*, Fragaria ananassa (Strawberry) Seed Oil, Citrus aurantium amara (Neroli) Flower Oil, Citrus Nobilis (Mandarin) Peel Oil, Tocopherol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Prunus Domestica (Plum) Natural Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Herb Oil, Laminaria Ochroleuca Extract, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, + Limonene, + Linalool, + Farnesol, + Geraniol

Firma

Kit & Kin

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

100ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kit & Kin – Stretch mark oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART