KIT & KIN – Pelena

1,870 Lekë1,900 Lekë

Pelena super thithëse, hipoalergjike dhe të qëndrueshme nga Kit & Kin vijnë në 6 madhësi sipas pëshës dhe me dizenjime të ndryshme të kafshëve

 • Nr 1 : 2-5 kg 40 pelena
 • Nr 2: 4-8kg 40 pelena
 • Nr 3: 6-10kg 34 pelena
 • Nr 4: 9-14kg 34 pelena
 • Nr 5: + 11kg 3o pelena
 • Nr 6: + 14kg 26 pelena

Përshkrimi i Produktit

KIT & KIN Pelena

Eko pelenat më të akredituara në treg të testuar dermatologjikisht, të certifikuara për alergji, FSC dhe Carbon Neutral Plant.
Shtresa e thatë shërben për të thithur dhe absorbuar menjëherë lagështinë, duke e mbajtur pjesën e poshtme të foshnjës të rehatshme.
Teknologjia e përdorur bën të mundur shpërndarjen në mënyrë të barabartë të likuidit rreth pelenës, që do të thotë pa rrjedhje dhe mbrojtje deri në 12 orë.

Pelenat janë bërë në një fabrikë në BE dhe janë pa përmbajtje karboni. Çdo paketë e shitur ndihmon gjithashtu në mbrojtjen e hektarëve të pyjeve të çmuara të shiut. Kjo ndalon lëshimin e 13 tonëve karbon për çdo nënë që përdor pelenat ekologjike.

Materiali i jashtëm dhe i brëndshëm është 100% i qëndrueshëm gjithashtu dhe pjesa mbërthyese tek këmbët është 100% i sigurtë ndaj rrjedhjeve. Shtresa absorbuese është nga materiale plotësisht të certifikuara FSC®, pa klor dhe SAP me bazë biologjike.

Info. Shtesë

Firma

Kit & Kin

Mosha

Fëmijë

Forma

Pelena

Madhësia

1 (2-5kg), 2 (4-8kg), 3 (6-10kg), 4 (9-14kg), 5 (11+kg), 6 (14+ kg)

Sasia

26 copë, 30 copë, 34 copë, 40 copë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “KIT & KIN – Pelena”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART