Kit & Kin – Magic Salve

1,880 Lekë

Kit & Kin Magic Salve pomada magjike për irritimet e lekurës

Përshkrimi i Produktit

Kit & Kin Magic Salve

Kit & Kin Magic Salve është një përzierje e vajrave natyralisht ushqyes dhe të ekstrakteve botanike, kjo pomade kremoze hidraton, qetëson dhe mbron lëkurën delikate nga acarimi i mëtejshëm. E shkëlqyeshme për trajtimin e skuqjes së pelenave ose çdo njolle të thatë, pomada do të ndihmojë në zbutjen e lëkurës së lënduar të skuqur dhe do të formojë një barrierë mbrojtëse për të ndaluar çdo faktor  irritues që të vijë në kontakt me lëkurën. I miratuar nga dermatologët dhe i krijuar me përbërës 100% natyralë.

Përbërësit aktivë dhe funksionet e tyre

 • Vaji i farës së rrushit të zi – I njohur si i mrekullueshëm për lëkurën që ka pësuar një lloj traume p.sh. trajtimi pas lazerit, djegia nga dielli etj. E pasur me vitamina, antioksidantë, acide yndyrore esenciale dhe veti anti-inflamatore. Ndihmon në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës dhe është i mrekullueshëm për riparimin e indeve të dëmtuara, shërimin e plagëve dhe minimizimin e shfaqjes së linjave të imta dhe rrudhave.
 • Vaj Calendula – Një nga bimët shëruese më të njohura dhe të gjithanshme që përmban një nivel të lartë të karotenit; një antioksidant i fuqishëm që punon mirë për të luftuar radikalet e lira. Një vaj antiseptik dhe rigjenerues i përdorur për vetitë e tij shëruese dhe rigjeneruese të indeve për të gjitha llojet dhe kushtet e lëkurës, veçanërisht i mirë për lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve.
 • Vaji i livandës – Relaksuese dhe qetësuese. Nxit rritjen e qelizave.
 • Vaji i farës së pjeprit – Një vaj shumë ushqyes por i lehtë,me veti të mira përthithëse. Përmban deri në 70% acid linoleik (Omega-6) me veti të shkëlqyera hidratuese. Gjithashtu zbut lëkurën dhe ka veti anti-inflamatore, reduktuese të akneve dhe hidratues.
 • Vaji organik i kamomilit- Përdoret zakonisht në kremra dhe pomada, për të trajtuar irritimet dhe inflamacionet e lëkurës dhe për shërimin e plagëve dhe djegieve. Vetitë qetësuese dhe hidratuese të cilat janë veçanërisht të mira për flokët dhe lëkurën e kokës.
 • Vaj organik marshmallow – Përdoret për trajtimin e sëmundjeve inflamatore të lëkurës si ekzema dhe dermatiti i kontaktit.
 • Vaj organik palme – I pasur me antioksidantë si vitamina A dhe përqendrimi i lartë i vitaminës E. Mbron qelizat e lëkurës dhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm.
 • Vaj shege – Përmirëson elasticitetin e lëkurës. E shkëlqyeshme për lëkurën e thatë, të plakur dhe të dëmtuar.
 • Vaj luledielli – Një vaj i lehtë, i pasur me acid linoleik, ka veti anti-inflamatore dhe ruajtëse të lagështisë. Gjithashtu është i pasur me acide yndyrore esenciale Omega 6
 • Tocopherol – vitaminë E

* Pa paraben, silikon, ngjyrues artificial, aroma sintetike,gluten, PEG ose alergjenët më të  zakonshëm.

Firma

Kit & Kin

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

100ml

Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Cera Alba (Beeswax)*, Glyceryl Behenate, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract*, Carica Papaya Seed Oil, Citrullus lanatus (Watermelon) Seed Oil, Opuntica Ficus Indica (Pear) Seed Oil*, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Seed Oil, Zinc Oxide, Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil, Althaea officinalis (Marshmallow) Root Extract*, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) Flower Oil*, Lavandula Angustifolia (Lavender) Herb Oil, Tocopherol, + Limonene+Naturally Occurs in Essential Oils

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kit & Kin – Magic Salve”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART