Kit & Kin – Baby Oil

(1 përshtypje mbi produktin)

2,000 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Kit & Kin Baby Oil

Një përzierje e 12 vajrave ushqyes natyral duke përfshirë jojoba, ginseng, trëndafil, kajsi dhe papaja, kjo formulë grease-free do t’i ndihmojë foshnjat të jenë të relaksuar dhe të lumtur.I miratuar nga dermatologët dhe i certifikuar, vaji është i pëbërë pa asnjë kimikat të ashpër apo aromë sintetike.

Vaji i bërthamës së kajsisë

E pasur, ushqyese (Vitaminë B17) dhe e njohur për aftësitë e saj rigjeneruese dhe tonifikuese. Lëkurë e ndjeshme.

 • Vaji i farës së kamelisë – Një nga vajrat bimorë më të lehtë dhe me absorbim të shpejtë. Ai depërton në lëkurë po aq shpejt sa uji, duke e lënë atë të butë dhe të hidratuar. E pasur me Acid Oleik (Acid yndyror Omega 9) dhe përmban burime natyrale të vitaminave A, B dhe E. Mbron lëkurën nga dëmtimet UV dhe mjedisore, duke formuar një mburojë të hollë kundër rrezeve të forta të diellit dhe ndryshimit të temperaturave. I njohur për mbrojtjen nga njollat e moshës dhe hiperpigmentimet.
 • Vaj boronice – Fara e super frutit përmban një profil shumë të lartë të acideve yndyrore esenciale, së bashku me një përmbajtje të mirë të përzier të tokoferoleve dhe tokotrienoleve (vitaminë E), fitosterole të larta dhe një raport 1:1 të acideve yndyrore thelbësore omega 3 dhe omega 6, duke i dhënë asaj aktivitet të shkëlqyer antioksidues dhe përfitime ushqyese të lëkurës. Zbutës i shkëlqyeshëm me veti hidratuese dhe mbrojtëse ndaj lëkurës, prandaj është i shkëlqyeshëm për ekzemën dhe psoriazën. Fara përmban lëndë ushqyese të fuqishme të cilat janë thelbësore për lëkurë të shëndetshme. Ofron mbrojtje të shkëlqyer të lëkurës.
 • Vaj kokosi i fraksionuar – Vaj i lehtë, jo i yndyrshëm.
 • Ekstrakt ginseng – Antioksidant. Qetësues, hidratues dhe qetësues.
 • Vaj Jojoba – E përkryer për strijat, për të lehtësuar dhe ndihmuar në shërimin e plagëve. Vetitë antibakteriale dhe antifungale. Përmban acid miristik i cili ka veprim anti-inflamator. Meqenëse është i ngjashëm në përbërje me vajrat e lëkurës, përthithet shpejt dhe kështu është i shkëlqyer për lëkurat e thata dhe infamuara. Zbut, mbron lëkurën dhe përmirëson elasticitetin.
 • Vaji i livandës – Relaksuese dhe qetësuese. Nxit rritjen e qelizave.
 • Lipex Shea Light – Ester i dizenjuar ekologjik për lëkurë të lëmuar dhe  të butë.
 • Ekstrakt Marshmallow – Përdoret për trajtimin e sëmundjeve inflamatore të lëkurës si ekzema dhe dermatiti i kontaktit.
 • Vaj ulliri – Hidratues i shkëlqyer, qetëson lëkurën
 • Vaji organik i lulediellit – Një vaj i lehtë, gjithashtu me përmbajtje të lartë të acidit linoleik, ka veti anti-inflamatore dhe ruajtëse të hidratimit. Natyralisht i pasur me acide yndyrore esenciale Omega 6.
 • Vaj papaja – I pasur me Omega 9 dhe me nivele të larta të Acidit Oleik (deri në 74%). Një vaj hidratues, ushqyes, i butë, i shkëlqyer për t’u përdorur në masazh. I mirë për trajtimin e skuqjeve dhe problemeve të vogla të lëkurës. Ka veti antimykotike.
 • Vaji i trëndafilit – Depërton në lëkurë dhe rikthen pothuajse menjëherë ekuilibrin e kërkuar të lagështisë. (Vitamina natyrale A)
 • Tocopherol – E pasur me Vitamin E.

*Përbërës organik i certifikuar. Origjina 100% natyrale. Pa parabene, silikone, ngjyrues, aromatizues sintetik,gluten, PEG ose alergjenët më të zakonshëm.

Firma

Kit & Kin

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe

Sasia

100ml

Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Camellia Oleifera (Camellia) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Coco-Caprylate, Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Fragaria Ananassa (Strawberry) Seed Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Herb Oil, Carica Papaya (Papaya) Seed Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Tocopherol, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract*, Panax Ginseng Root Extract*, Limonene+, Linalool+, Geraniol+, Coumarin+

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Kit & Kin – Baby Oil
 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART