Kendamil – Toddler Milk (12m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

3,560 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Classic Toddler Milk (12m+)

Qumësht formulë për bebe nga mosha 12+ muaj. Prodhuar në Lake District (zonë e mbrojtur nga UNESCO) me qumësht te plotë (full – cream ) të ardhur ekskluzivisht nga lopët e zonës. Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) – probiotikë që ndodhen natyralisht në qumeshtin e gjirit te nënës – si dhe me DHA dhe EPA me prejardhje nga Algat, për të shmangur tërësisht mundesinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.

 • 100% qumësht i plotë, nga lopë të zonës Lake District, Britani e Madhe
 • Pa përbërës OMGJ
 • Pa vaj palme/vaj peshku
 • Pa maltodekstrinë

Udhëzime mbi përdorimin

Hapi 1: Lani duart, pastaj sterilizoni enët tuaja të ushqimit sipas udhëzimeve të prodhuesit.

Hapi 2: Zieni ujë të freskët dhe lëreni të ftohet për 10 minuta para se të shtoni pluhurin.

Hapi 3: Duke përdorur lugën e dhënë, shtoni numrin e saktë të lugëve të rrafshuara në shishe. Përdorni buzën e drejtë brenda kapakut për të niveluar secilën lugë.

Hapi 4: Vendoseni në një kapak të sterilizuar dhe tundeni mirë për të tretur pluhurin. Hiqeni kapakun dhe zëvendësojeni me një thith të sterilizuar.

Hapi 5: Ftohet në një temperaturë natyrore . Gjithmonë provoni temperaturën e lëngut në kyçin tuaj para se të ushqeni fëmijën tuaj.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Kendamil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Qumësht i plotë (223g qumësht i lëngshëm për 100g), laktozë (nga qumështi), pluhur i qumështit të skremuar, vajra perimesh (luledielli, kokosi, kanola), galakto-oligosakaride (nga qumështi), fosfat kalciumi, laktat kalciumi, vajra LCP (Mortierella Alpina, Crypthecodinium Cohnii), Askorbat natriumi, Citrat kalciumi, Pirofosfat hekuri, Hidroksid kaliumi, Karbonat kaliumi, Nukleotide (Cytidine-5′-monofosfat, disodium Uridine-5′-monofosfat, Adenosine-5′-monofosfat, disodium Inosinë-5 ‘ , monodosfat disanium Guanosine-5), L-Karnitinë, Vitaminë E, Niacinë, Sulfat zinku, Citrat amoniumi ferrik, Pantotenat kalciumi, Vitamina A, Tiamin, Vitaminë B6, Sulfat bakri, Sulfat mangani, Acid folik, Jodid kaliumi, Ribofon kaliumi Seleniti i natriumit, Vitamina K, Biotinë, Vitamina D3, Vitamina B12

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Kendamil – Toddler Milk (12m+)
 • .

  Qumeshti me i mire per femije,jam shume e lumtur qe e keni marr me ne fund sepse djali im e pelqen shume dhe realisht qe nga aroma kuptohet sa cilesor eshte!
  Si nje mami e fiksuar e sugjeroj plotesisht!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART