Kendamil – Ready to feed first infant milk (0m+)

430 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Ready to feed first infant milk (0m+)

Kendamil Classic Ready to feed milk është qumësht i bërë me shumë dashuri dhe i inspiruar nga natyra.

Nuk përmban vaj palme, vaj peshku apo aditivë të lirë.

Ajo çfarë përmban është qumësht i plotë kremoz me MFGM natyral, DHA me bazë bimore dhe prebiotikë.

 • I përshtatshëm për fëmijë që nga lindja.

Udhëzime mbi përdorimin 

Lani duart dhe sterilizoni të gjitha enët sipas udhëzimeve dhe më pas tundeni shishen mirë.

Hidhni sasinë e nevojshme të qumështit në një shishe ushqimi të sterilizuar. Shërbejeni në temperaturën e dhomës, ose të ngrohur nëse dëshironi.

Sasitë e rekomanduara (0-12 muaj):

Mosha: Deri në 2 javë; Pesha e përafërt: 3,5 kg; Sasia 90 ml; Ushqyerja për 24 orë: 6 herë në ditë.

Mosha: 4-8 javë; Pesha e përafërt: 4.7 kg; Sasia 120 ml; Ushqyerja për 24 orë: 5 herë në ditë.

Mosha: 8-12 javë; Pesha e përafërt: 5.4 kg; Sasia 180ml ; Ushqyerja për 24 orë: 5 herë në ditë.

Mosha: 3-4 muaj; Pesha e përafërt: 6.2 kg; Sasia: 180ml; Ushqyerja për 24 orë: 5 herë në ditë.

Mosha: 4-5 muaj; Pesha e përafërt: 6.9 kg; Sasia: 210 ml; Ushqyerja për 24 orë: 5 herë në ditë.

Mosha: 5-6 muaj; Pesha e përafërt: 7.6 kg; Sasia: 210 ml; Ushqyerja për 24 orë: 5 herë në ditë.

Mosha: 7-12 muaj; Pesha e përafërt: – kg; Sasia: 210 ml: Ushqyerja për 24 orë: 3 herë në ditë.

Firma

Kendamil

Mosha

0m+

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Water, Whole Milk, Demineralised Whey (Milk), Demineralised Whey Permeate (Milk), Vegetable Oils (Rapeseed, Sunflower), Galactooligosaccharides (Milk), Fructooligosaccharides, Oil from Crypthecodinium Cohnii from Mortierella Alpina, L-Tryptophan, L-Tyrosine, Inositol, L-Carnitine, Choline Chloride, Taurine, Minerals: Sodium Citrate, Calcium Citrate, Calcium Phosphate, Potassium Phosphate, Sodium Chloride, Magnesium Chloride, Ferrous Sulphate, Zinc Sulphate, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Sodium Selenite, Potassium Iodide, Potassium Hydroxide, Vitamins: A, D3, B1, B2, Niacin, Pantothenic Acid, B6, Biotin, Folic Acid, B12, C, E, K1, Emulsifier: Sunflower Lecithin, Antioxidant: Tocopherol Rich Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kendamil – Ready to feed first infant milk (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART