Kendamil – Organic multigrain porridge (7m+)

660 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Organic multigrain porridge (7m+)

Pureja me drithëra kremoze nuk përmban vaj palme, vaj peshku apo sheqer të shtuar. Ajo përmban fruta të vërteta, qumësht kremoz, drithëra me cilësi të lartë, vitamina dhe minerale esenciale. Pureja me drithëra organik Kendamil ka afërsisht 7 racione për paketë dhe është i përshtatshëm nga 7 muajsh.

Benefitet e produktit :

 • Organik : Mbështesim praktika më të mira bujqësore dhe cilësi më të lartë ushqyese për shkak të mungesës së OMGJ-ve, pesticideve dhe herbicideve.
 • Pa vaj palme, pa OMGJ:  Për shkak të kërkimit shkencor që lidh vajin e palmës me keqpërthithjen e mineraleve në zorrë, përveç ndikimeve negative që ai ka në mjedis.
 • Vegjetarian : Të gjitha drithërat tona janë të certifikuara vegjetariane dhe drithërat tona organike janë të përshtatshme edhe për dieta vegane.
 • Pa sheqer të shtuar: Të gjithë sheqernat që gjenden në puretë Kendamil rrjedhin natyrshëm nga frutat e vërteta që ne vendosim në produktet tona.

Udhëzime mbi përdorimin

1. Vendosni afërsisht 1 ½ lugë gjelle (15 g) drithëra në një tas. Më pas shtoni afërsisht 6 lugë gjelle (90 ml) nga qumështi i zakonshëm i ngrohtë i fëmijës suaj.

2. Përziejini mirë dhe lëreni të ftohet, më pas kontrolloni temperaturën përpara se ta shërbeni.

 

Firma

Kendamil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

150gr

Organic flours (75%) (Wheat, oat, rice), Organic small oat flakes (25%), Vitamins (Vitamin A, Thiamine (B1), Vitamin D3))
May contain Milk. Allergy Advice: For Allergens See Ingredients In Bold.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kendamil – Organic multigrain porridge (7m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART