Kendamil – Organic Banana & Plum Porridge (7m+)

670 Lekë

Ushqim organik me përmbajtje dridhërash, banane dhe kumbulla për foshnja mbi 7 muaj

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Organic Banana & Plum Porridge (7m+)

Organic Banana & Plum Porridge është një produkt ushqimor organik i krijuar duke përdorur kokrrat më të mira të tërshërës i shoqëruar dhe me copëza të freskëta banane dhe kumbulle.

 • Përgatitet nga dridhërat dhe frutat të cilësisë më të lartë. Vihet re diferenca në shije.
 • Pa vaj palme, pa gluten dhe pa sheqer të shtuar.
 • Kendamil është një biznes familjar britanik me eksperiencë 60- vjeçare në tregun ushqimor për foshnjat.
 • I vlerësuar me cmimin e Mbretëreshës, të votuar nga nënat si ushqimi më i mirë i mëngjesit për fëmijë në vitin 2021.
 • Përdoret si pjesë e një diete të larmishme për heqjen e gjirit.
 • I përshtatshëm për foshnja mbi 7 muajsh.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Vendosni afërsisht 2 lugë gjelle (20 g) drithëra në një tas.
 2. Më pas shtoni afërsisht 4 lugë gjelle (60 ml) ujë të ngrohtë (të zier së fundmi).
 3.  Përziejini mirë, lëreni të ftohet dhe kontrolloni temperaturën përpara se ta shërbeni.
Firma

Kendamil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

150gr

Organic oat flour (59%), Organic small oat flakes (25%), Organic banana flakes (12%), Organic plum powder (4%) (Organic plum, Organic rice flour), Vitamins (Vitamin A, Thiamine (B1), Vitamin D3)).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kendamil – Organic Banana & Plum Porridge (7m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART