Kendamil – Creamy Porridge (6m+)

660 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Creamy Porridge (6m+)

Muhalebia për fëmijë me tërshërë kremoze nga Kendamil ka afërsisht 7 racione për paketim dhe është i përshtatshëm nga mosha 6 muajshe.

Nuk përmban vaj palme, vaj peshku apo sheqer të shtuar. Muhalebia është krijuar me qumësht kremoz, drithëra me cilësi të lartë dhe vitamina dhe minerale esenciale.

Gama e muhalebive dhe drithërave nuk janë vetëm të shijshme, por ato gjithashtu ofrojnë vitamina dhe minerale kyçe për të mbështetur të voglin tuaj. Nuk përmbajnë sheqer të shtuar dhe vaj palme.

Të gjitha drithërat janë vegjetariane të certifikuara, të përshtatshme edhe për dieta vegane!

Kendamil përmban lëndë ushqyese të vlefshme si fibra, vitamina, minerale dhe fitonutrientë të cilat sheqernat e rafinuar nuk i përmbajnë.

Paketimi është pa plastikë. Me alternativa plastike miqësore me mjedisin Kendamil jo vetëm që është i mirë për të voglin tuaj, por edhe për planetin!

Udhëzime mbi përdorimin

Shtoni 3 lugë ujë të sapo zier në 1 lugë drithëra në një tas dhe përziejeni.

Kontrolloni temperaturën përpara se ta shërbeni.

Firma

Kendamil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

150g

Cereals (48%)(Oat flour, Wheat flour), Skimmed milk powder (23%), Whey powder (milk), Maltodextrin, Vegetable sunflower oil, Barley malt extract, Minerals (Calcium carbonate, Zinc sulphate, Ferric pyrophosphate), Vitamins (Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6,

Niacin, Folic acid, Pantothenic acid, Biotin)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kendamil – Creamy Porridge (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART