Kendamil – Comfort anticolic milk

4,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Kendamil Comfort anticolic milk

Formula e qumështit Comfort  është e përshtatshme për të gjitha bebet nga mosha 0- 12 muajsh të cilët vuajnë nga kolikat ose konstipacioni.

Përmban proteina qumështi dhe niseshte të hidrolizuara pjesërisht si dhe laktozë të reduktuar, e cila e bën formulën të përshtatshme edhe për bebet që kanë probleme me refluksin. Prodhuar në Lake District – zone e mbrojtur nga UNESCO – dhe e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) për të forcuar imunitetin dhe DHA e EPA nga algat për të shmangur plotësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që gjenden tek vaji i peshkut.

 • 100% qumësht FULL CREAM, nga lopë te zonës Lake District, Britani e Madhe.
 • PA përbërës OMGJ
 • PA vaj palme/vaj peshku
 • PA maltodekstrinë

Udhëzime mbi përdorimin

Hapi 1: Lani duart, pastaj sterilizoni enët tuaja të ushqimit sipas udhëzimeve të prodhuesit.

Hapi 2: Zieni ujë të freskët dhe lëreni të ftohet për 10 minuta para se të shtoni pluhur. Mos përdorni ujë të zbutur artificialisht ose të zier në mënyrë të përsëritur. Matni ujin e kërkuar në një shishe të sterilizuar.

Hapi 3: Duke përdorur lugën e dhënë, shtoni numrin e saktë të lugëve të rrafshuara në shishe. Përdorni buzën e drejtë brenda kapakut për të niveluar secilën lugë.

Hapi 4: Vendoseni në një kapak të sterilizuar dhe tundeni mirë për të tretur pluhurin. Hiqeni kapakun dhe zëvendësojeni me një thith të sterilizuar.

Hapi 5: Ftohet në një temperaturë natyrore të trupit. Gjithmonë provoni temperaturën e lëngut në kyçin tuaj para se të ushqeni fëmijën tuaj.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Kendamil

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Niseshte e tretshme, laktozë (nga qumështi), yndyrë qumështi, vajra vegjetale (luledielli, rapaz, kokosi), koncentrat i proteinës së hirrës pjesërisht të hidrolizuar (nga qumështi), galakto-oligosakaride (nga qumështi), koncentrat i proteinës së hirrës të pasuruar me alfa laktalbumin (nga qumështi), pluhur qumështi i skremuar (nga qumështi), niseshte (misri), oligosakaride frukto, klorur magnezi, bitartrate koline, klorur kaliumi, citrat kalciumi, vaj nga mikroalgat Schizochytrium sp., Tripha, Calcium Phacium Laktat, citrat natriumi, hidroksid kaliumi, vaj nga Mortierella alpina, Acidi Askorbik, Inositol, L-Arginine, Taurine, L-Histidine, Nukleotide (Citidine-5′-monofosfat, disodium Uridine-5′-monophosphate-5′, Aden monofosfat, dinatriumi Inosine-5′-monofosfat, dinatriumi Guanosine-5′ monofosfat), Pirofosfat i Hekurit, Sulfat Zink, L-Carnitine, Vitamina E, Niacin, Pantothenat Kalciumi, Riboflavin, Sulfat Bakri, Vitamina A, Thiamine, Vitamina B Sulfat, jodur kaliumi, acid folik, selenit natriumi, vitaminë K, vitaminë D, biotinë, vitaminë B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Kendamil – Comfort anticolic milk”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART