Jamieson – Vitaminë A + D

1,080 Lekë

Vitaminë A 10,000 IU + Vitaminë D 800 IU

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

 Plotësues ushqimor për mirëmbajtjen e shëndetit të mirë.
 Ndihmon mirëmbajtjen e shëndetit të shikimit, membranave dhe funksionit imunitar.
 Ndihmon zhvillimin dhe mirëmbajtjen e shikimit gjatë natës.
 Ndihmon shëndetin e kockave dhe dhëmbëve.
 Ndihmon absorbimin dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit.
 Vitamina A është thelbësore për rritjen, zhvillimin dhe mirëmbajtjen e lëkurës, indeve, kockave, dhëmbëve dhe rritjes e shikimit. Mund të ndihmojë në parandalimin e verbërisë.
 Vitaminat A dhe D ndihmojnë absorbimin dhe përdorimin e kalciumit në trup, duke parandaluar sëmundje si raketizmi, osteomalacia dhe osteoporoza.
 Vitamina A gjithashtu asiston në mirëmbajtjen e sistemit imunitar.

Përdorimi

Të rriturit : Merrni 1 tabletë me vaktin kryesor

*Të ruhet në temperaturë 15-25ºC, larg fëmijëve.

Firma

Jamieson

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

Nutrientët:
+ Vitamin A (Palmitate) 3,000 mcg RAE/10,000 IU
+ Vitamin D3 (cholecalciferol) 20 mcg/800 IU

Gjithashtu përmban:
+ Soybean oil
+ Gelatin
+ Glycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Vitaminë A + D”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART