Jamieson – Probiotic Baby

2,500 Lekë

Probiotik për të porsalindur dhe fëmijë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Jamieson Probiotic Baby është një suplement probiotik në formën e pikatores, lehtësisht i përdorshëm për te porsalindurit dhe fëmijes nga 1 muaj deri në 3 vjeç.

 Ndihmon në mirëmbatjen e një trakti gastrointestinal të shëndetshëm (efekt i Bifidobacterium i quajtur dhe BB-12).
 Pikat pa shije mund të shtohen në qumësht, qumësht gjiri, apo drejtpërdrejtë në gojën e fëmijës.
 Lehtësisht i përdorshëm në formë pikatoreje.

Udhëzime mbi përdorimin

Tunde për rreth 15 sekonda. Duhet të merret 2-3 orë përpara marrjes së antibiotikëve.
Duhet të ruhet në temperature 15-25°C, dhe pas hapjes duhet të ruhet në frigorifer, larg fëmijëve.
Pas hapjes duhet të përdoret brënda 28 ditëve.

Firma

Jamieson

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

8 ml (126 pika)

Nutrientë
+ Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12®) 1 billion CFU*
*Sasi e garantuar deri në datën e skadencës

Gjithashtu përmban
+ Sunflower oil, vitamin E, citric acid, sucrose, maltodextrin, sodium ascorbate.

Nuk përmban
Salt (NaCl), starch, gluten, lactose, artificial colours, flavours or preservatives.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Probiotic Baby”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART