Jamieson – Prenatal Natural Source Multivitamin

2,500 Lekë

Multivitaminë për gratë gjatë shtatëzanisë apo ushqyerjes me gji.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

 Pajis gruan shtatzanë me nivelin optimal të ushqyesve.
 Thelbësore për metabolizëm normal dhe mirëqënie fizike gjatë shtatëzanisë.
 Acidi folik parandalon defektet e tubeve neurale.
 Parandalon humbjet ushqimore që mund të ndodhin gjatë të vjellurave të shpeshta të mëngjesit.
 Mbrojtje antioksidante.
 Formulë delikate dhe lehtësisht e tretshme.

Firma

Jamieson

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapleta

Sasia

100

Çdo kapletë përmban:
Vitamina: Vitamin A 300 mcg RAE/1000 IU (acetat); Beta-Karoten 1080 mcg/540 mcg RAE; Vitamin D3 10 mcg/400 IU (kolekalciferol); Vitamin C 150 mg (Acid askorbik); Vitamin E 20 mg AT/30 IU (d-alfa tokopheril sucinate; Vitamin B1 3 mg (Tiaminë mononitrat); Vitamin B2 3.75 mg (Riboflavin); Vitamin B6 10 mg (pyridoksinë HCl); Vitamin B10 12 mcg (cianokobalamin); Niacinamide 22 mg Acid Pantotenik 10 mg (kalcium d-pantotenat); Biotin 30 mcg; Acid Folik 1000 mcg (folat)

Minerale: Kalcium 200 mg (HVP* chelate & karbonat); Magnez 100 mg (HVP* chelate & oksid); Zink 20 mg (HVP* chelate); Hekur 28 mg (HVP* chelate & ferrous fumarat); Bakër 1000 mcg (HVP* chelate) (HVP* chelate) Mangan 5 mg
(HVP* chelate); Jod 150 mcg (kelp)

Përbërës të tjerë: Enzima tretëse 8 mg (të përftuara nga Bromelain, Papain, Lipase, Amylase and Cellulase); Rutin 1.6 mg (Dimorphandra mollis); Hesperidin Kompleks 1.6 mg (Citrus limon, Citrus grandis, Citrus sinensis, lëvore); bioflavonoide limoni 1.6 mg (citrus limon, lëvore); qershi Acerola 1.6 mg (Malpighia glabra, frutë); Trëndafil i egër 1.6 mg
(Rosa canina, frutë); *HVP (Proteinë bimore e Hidrolizuar)

Eksipientë: Silicë, Rezinë celuloze e modifikuar, Stearat magnezi bimor, Celulozë, Dyllë palme braziliane, Acid Stearik bimor, Shije natyrale mente, Celulozë e tretshme në ujë.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Prenatal Natural Source Multivitamin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART