Jamieson – Omega 3-6-9

2,100 Lekë

Kompleks i acideve yndyrore omega 3, 6 dhe 9

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Omega 3-6-9  përftohet nga vajra të presuar në të ftohtë farash lini, peshku uji të thellë dhe shaja mjekësore (borago officinalis).

 Mbështet shëndetin kardiovaskular.
 Ndihmon në uljen e tensionit të gjakut.
 Lehtëson dhimbjen e kockave dhe ënjtjen e shkaktuar nga artriti reumatoid.
 Redukton inflamacionin e shoqëruar me lupus dhe endometriosis.
 Mirëmban shëndet të mirë të trurit.
 Ul krruarjet dhe rënien e lëkurës të shoqëruar me ekzema dhe psoriazis.
 Rrit funksionin e sistemit imunitar.
 Mbështet shëndetin e zorrës së trashë, gjirit dhe prostatës.

Omega 3-6-9 e Jamieson përmban Vitamin E në formën e tokoferoleve natyrale të përziera, në mënyrë që të parandalohet oksidimi dhe të mirëmbahet freskia e vajit.

Vaji i peshkut që gjendet në këto kapsula purifikohet nëpërmjet përdorimit të një distilimi të butë molekular, në mënyrë që të hiqen të tëra gjurmët e mërkurit dhe ndotësve të tjerë të mundshëm.

Udhëzime mbi përdorimin

1-3 tableta në ditë.
Të ruhet në temperaturë 15-25 °C, larg fëmijëve.

Firma

Jamieson

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

80

Çdo kapsulë përmban:
Acide Yndyrore Omega-3…………………………………..267 mg

  Prej ku:

170 mg ALA (Acid Alfa Linolenik)
58 mg EPA (Acid Eikosapentaenoik)
39 mg DHA (Acid Dokosaheksaenoik)
(Të përftuar nga fara lini organike dhe pa OMGJ dhe vaj peshku të purifikuar nëpërmjet distilimit molekular)
Omega-6 ……………………………………………….231 mg

  Prej ku:

169 mg LA (Acid Linoleik)
62 mg GLA (Acid Gamma Linolenik)
(Përftuar nga vaj farash lini, farash borago officinalis pa OMGJ, dhe vaj peshku të purifikuar nëpërmjet distilimit molekular)
Omega-9 OA (Acid Oleik)…………………………………..153 mg
(Përftuar nga vaj farash lini dhe farash borago officinalis pa OMGJ)
Vitamin E natyrale (d-alfa tokoferol)…6.7 mg AT/10 IU

Eksipientë: Xhelatinë, Glicerinë.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Omega 3-6-9”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART