Jamieson – Melatonin 5mg

1,170 Lekë

Lëshim i menjëhershëm dhe kohëgjatë melatonine, vetëm në një dozë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Melatonina është një substancë natyrale e cila sekretohet nga gjëndra pineale në tru. Njihet si element kyç në rregullimin e normave metabolike të ditës dhe natës. Sekretimi i melatoninës sinkronizohet me orën tonë biologjike, e cila dikton ndryshimet ditore në aktivitetin metabolik të trupit. Këto njihen si ritmet cirkadiane.

Tableta me dy shtresa e Jamieson, është formuluar për të dhënë veprim të dyfishtë për individët që përjetojnë vështirësi me rënien në gjumë dhe/ose ata që kanë vështirësi të qëndrojnë në gjumë.
 Shtresa e parë shkrihet shpejt për të ofruar një dozë të menjëhershme prej 5 mg melatonine brenda 10-15 minutash, në mënyrë që t’ju zërë gjumi.
 Shtresa e dytë lejon çlirim gradual të 5 mg melatonine në 4-6 orë, në mënyrë që ju të qëndroni në gjumë gjatë gjithë natës.

Firma

Jamieson

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Melatonin 5mg”

Nutrientët:
Melatonin 10 mg

Gjithashtu përmban:
Cellulose, Dicalcium Phosphate, Water-Soluble Cellulose, Vegetable Stearic Acid, Vegetable Magnesium Stearate, Modified Cellulose Gum, Sodium Copper Chlorophyll, Silica, Hydroxylpropylcellulose.

Nuk përmban:
Ngjyrues, ndryshues të shijes apo konservues artificialë.

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART