Jamieson – Lutein Z

1,980 Lekë

Kapsula me Lutinë që ndihmojnë në shëndetin e syve.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

 Formulë tërësisht natyrale e përftuar nga lulet e kumakut.
 Fortifikuar me CyanoSome3™, kompleks bimor nga ekstrakte të standartizuara bërthamash rrushi Europian, ginkgo biloba, boronicë dhe ekstrakte të çajit jeshil.
 Trajton dhe mbron kundër degjenerimit makular dhe kondicioneve të katarakteve.
 Vepron si antioksidant i fuqishëm për shëndetin e syve duke mbrojtur sytë nga dëmi që shkaktojnë radikalet e lira të stimuluara nga drita e diellit.
 Luteina dhe stereoizomeri i saj, zeaksantina, janë karotenoide që luajnë një rol kritik në mirëmbajtjen e funksionit normal të shikimit. Këto përbërës janë karotenoidët mbizotërues në qendrën e retinës ( makula), që është përgjegjëse për shikimin e mirë dhe të detajuar.
 Luteina dhe zeaksantina vizualizojnë ngjyrën e verdhë- në- portokall tek frutat dhe perimet si kungulli dhe specat e kuq. Përqëndrimi i lartë i  luteinës dhe zeaksantinës janë të përgjegjshëm për ngjyrën si të verdhë të makulës, dhe janë gjithashtu karotenoidët mbizotërues në lentet e syve.

Përdorimi
1 kapsulë në ditë

Firma

Jamieson

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

30

Çdo kapsulë përmban:
Luteinë (Tagetes erecta, lule)10 mg; Zeaksantin (Tagetes erecta, lule) 500 mcg;
Një kompleks antioksidant 93 mg; Bërthama rrushi (100:1) Ekstrakt (Vitis vinifera)25 mg; Standartizuar në 95% proantocianidine Ekuivalent me 2500 mg bërthamë të tharë; Gjethe ginkgo Biloba (55:1) Ekstrakt 40 mg; Ekuivalent me 2200 mg bimë të tharë; Boronicë (4:1) Ekstrakt 25 mg; (Vaccinium myrtillus, frutë) Ekuivalent me 100 mg; frutë të tharë; Çaj jeshil (Camellia sinensis, gjethe)3 mg; Standartizuar në 40% polifenole

Eksipientë:
Celulozë, Dikalcium Fosfat, Stearat magnezi bimor, Silicë.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Lutein Z”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART