Jamieson – Lecithin

2,750 Lekë

Suplement me veprim në sistemin nervor, mëlçi, tëmth, membranën e qelizave etj.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Lecitina është një substancë yndyrore që pajis trupin me kolinë ose fosfatidilkolin.

 Kolina është një ushqyes thelbësor në familjen e vitaminave B dhe bashkohet në membranat e qelizave.
 Lecitina është gjithashtu  “element bazë” i  acetilkolinës, një kimikat në tru i cili luan rol tek memorja. Lecitina (dhe kolina) mund të ndihmojnë në trajtimin e një sërë sëmundjesh të tëmthit dhe çrregullimeve të mëlçisë. Për shembull, lecitina formon një pjesë të bilës të tëmthit (një substancë që tret yndyrën), kështu plotësuesit ushqimorë me lecitinë mund të parandalojnë formimin e gurëve.
 Lecitina ruan funksionin e mirë të mëlçisë duke mos lejuar akumulimin e dhjamit në mëlçi.

Udhëzime mbi përdorimin

1 kapsulë xhelatinoze në ditë me ushqimin.
Të ruhet në temperaturë 15-25°C, larg fëmijëve.

Firma

Jamieson

Mosha

20+

Forma

Kapsula

Sasia

100

Nutrientë
+ Soy Lecithin 1,200 mg (Glycine max, seed)

Gjithashtu përmban
+ Gelatin, glycerin.

Nuk përmban
+ Gluten, lactose, artificial colours, flavours or preservatives.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jamieson – Lecithin”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART