Jack N’ Jill – Sweetness Bubble Bath (6m+)

1,490 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Jack N’ Jill – Sweetness Bubble Bath (6m+)

Duke përdorur ekstrakte vendase dhe vajra organikë për të pastruar dhe ushqyer familjen tuaj, gama Sweetness është një përzierje aromaterapie e hareshme dhe emocionuese. Ai kombinon ekstraktin australian të perlës së portokallit, vajin organik të kokosit, vajin Neroli, vajin Palmarosa dhe vajin Ylang Ylang.

Përbërësi kryesor kuinoa ndihmon në parandalimin e tharjes së lëkurës pasi përmban minerale të rëndësishme si kalcium, hekur dhe fosfor. Ai gjithashtu siguron elasticitet dhe ndërton indin lidhës në lëkurë për shkak të niveleve të larta të vitaminës B2. Përfshihen gjithashtu aminoacide esenciale, të cilat veprojnë si forcues natyralë, duke mbrojtur flokët dhe duke nxitur rritjen e flokëve.

Lëvorja e sapunit, që rrjedh nga një pemë vendase kiliane, përdoret si një sapun natyral dhe pastrues. Ai përmban antioksidantë, si dhe ofron përfitime anti-inflamatore, dhe vepron si një agjent natyral shkumës si një alternativë ndaj SLS (Sodium Lauryl Sulphates).

Udhëzime mbi përdorimin

Hidhni 2-3 pompa gjatë rrjedhjes së ujit dhe shijoni dushin tuaj. Nuk ka nevojë për shpëlarje.

Firma

Jack N' Jill

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

300ml

Water (Aqua), Coco-Betaine, Decyl Glucoside, Coco-Glucoside, Glycerin, Sodium Citrate, Gluconolactone, Xanthan Gum, Quillaja Saponaria Bark Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil**, Maclura Cochinchinensis Leaf Extract, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil**, Cymbopogon Martini Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Oil, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Benzyl Benzoate*.

*Naturally occurring in the Essential Oils, **Certified Organic Ingredients.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jack N’ Jill – Sweetness Bubble Bath (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART