Jack N’ Jill – Natural Toothpaste

800 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Jack N’ Jill – Natural Toothpaste

Një përzierje magjike e aromave natyrale me 40% Xylitol dhe Calendula!

Pasta e dhëmbëve natyrale është pa toksina dhe fluoride dhe është e përshtatshme nga 6 muaj (kur zakonisht vijnë dhëmbët e parë) dhe e sigurt nëse gëlltitet.
Kjo pastë dhëmbësh Jack N’ Jill me shije të ndryshme e kthen larjen e dhëmbëve në argëtim për fëmijët. Përbërësit natyral si Xylitol dhe Calendula ndihmojnë në qetësimin e mishrave të dhëmbëve dhe luftojnë prishjen e tyre.

Pastat janë një formulë xheli dhe nuk shkumëzojnë, që do të thotë se fëmijët tuaj mund të lajnë dhëmbët e tyre kudo – madje edhe në makinë gjatë rrugës për në shkollë!

Përmbajtja e Xylitol është 40% që është shuma më e lartë e disponueshme në treg. Xylitol është përbërësi magjik që ndihmon në ekuilibrimin e pH në gojë. Calendula organike qetëson mishrat e dhëmbëve.

 • E përshtatshme nga 6 muaj +
 • Asnjë kimikat, pasta natyrale e dhëmbëve është e sigurt nëse gëlltitet!
 • Prodhuar në Australi – E Çertifikuar Pa Mizori në kafshë, Vegane, Pa Gluten, Pa Fluor, Pa SLS, Pa Bulmet.
 • E pasur me Xylitol me Calendula Organike për të qetësuar mishrat
 • Aromatizues me aromë natyrale
 • Pa sheqer, pa ngjyra dhe pa konservantë artificial
 • Vulë sigurie
 • Pa BPA dhe me paketim minimal të riciklueshëm

Info. Shtesë

Firma

Jack N' Jill

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

50g

Shija

Banane, Boronicë, Bubblegum, Fruta pylli&Krem, Luleshtrydhe, Milkshake, Mjedër, Pa shije, Rrush i egër

Ksilitol, Ujë i Pastruar, Glicerinë me Perime (me origjinë nga Kokosi), Silicë, Aromë të Certifikuara të Frutave Organike, Çamçakëz Xanthan, Ekstrakt i Çertifikuar Organik i Calendula Officinalis, Sorbat Kaliumi (me prejardhje natyrale), Acid Citrik

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jack N’ Jill – Natural Toothpaste”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART