Jack n Jill – Dental Sticks

690 Lekë

Fill dentar me shije luleshtrydhe

Përshkrimi i Produktit

Jack n Jill Dental Sticks

Dental Sticks janë zgjedhjet e shkëlqyeshme të Floss Fairy Jack N’ Jill për t’i mësuar fëmijët tuaj për higjienën e mirë orale, në një mënyrë që ju pëlqen!

 • Çdo fill dental është bërë nga një dorezë niseshte misri e biodegradueshme dhe fill najloni me shije luleshtrydhe.
 • Rrëshqasin lehtësisht midis dhëmbëve të vegjël, duke hequr çdo ushqim dhe papastërti që mund të çojë në formimin e kariesit.
 • Paketim i riciklueshëm dhe doreza është e biodegradueshme.
 • Pa BPA, PVC dhe ftalate.
 • Produkt vegan dhe cruelty free.

Udhëzime mbi përdorimin

Mbajeni shkopin dentar midis gishtave. Drejtoni butësisht fillin midis dhëmbëve tuaj. Përdoreni duke bërë lëvizje të butë para dhe mbrapa, lart dhe poshtë krahas çdo dhëmbi. Rekomandohet nën kujdesin e të rriturve për fëmijët nën moshën 10 vjeç.

Firma

Jack N' Jill

Mosha

Fëmijë

Forma

Fill dentar

Sasia

30

Shred resistant PE & Nylon thread (recyclable). Handle made from plants (corn).
Free from PFAS & PFOA, BPA, PVC & Phthalates.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Jack n Jill – Dental Sticks”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART