Italfarmaco – Natecal D3 calcium 600mg + vitamin D3 600 400 I.U.

824 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Italfarmaco – Natecal D3 calcium + vitamin D3 600 mg + 400 I.U.

Natecal D3 tabletë e përtypshme është medikament i bazuar në përbërësin aktiv karbonat kalciumi + kolecalciferol, që i përket kategorisë së shtesave minerale.

Indikacione:

Korrigjimi i mungesës së vitaminës D kombinuar me kalciumin tek të moshuarit; marrja e vitaminës D dhe kalciumit si një shtesë e terapisë specifike për trajtimin e osteoporozës në pacientët me mungesë të kombinuar të vitaminës D dhe kalciumit, ose në pacientët me një rrezik të lartë të kësaj mungese.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Të rriturit dhe pacientët e moshuar – 1 tabletë dy herë në ditë (p.sh. një tabletë në mëngjes dhe një në mbrëmje). Tabletat duhet të përtypen ose të lihen të treten në gojë, ato nuk duhet të gëlltiten të plota. Tabletat preferohet të merren pas ngrënies.
 • Dozimi në gratë shtatzëna – Një tabletë në ditë.
Firma

Italfarmaco

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

60

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Italfarmaco – Natecal D3 calcium 600mg + vitamin D3 600 400 I.U.”

LART