- 10%

Isomar – Flakone për higjenën e përditshme (sy dhe hundë)

(4 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,000 Lekë.Current price is: 900 Lekë.

(Nose and Eyes Vials Daily Hygiene)

Përshkrimi i Produktit

Pastrimi i hundës çdo ditë është shumë i rëndësishëm si për fëmijët dhe për të rriturit për të ndihmuar në parandalimin e ftohjes dhe alergjive të frymëmarrjes dhe në mbajtjen e rrugëve të frymëmarrjes të shëndetshme.

Isomar flakone për higjenën e përditshme indikohet për pastrimin e përditshëm të hundës dhe syve. Mund të përdoret edhe në terapi me aerosol.

Si funksionon?

Solucion ujë deti izotonik:

Ka të njejtin përqendrim kripe me lëngjet e trupit (0,9% NaCl), solucioni kalon në mukozë, dhe përveçse jep një veprim hollues dhe liron hundët e zëna, pastron duke larguar alergenet dhe bakteret.

Indikacionet për pastrimin e përditshëm të hundës:

 • Në rastet e ftohjes, sinuzitit, rinitit, alergjive të rrugëve të frymëmarrjes kryesisht nga polenet ose kush qëndron në vende të mbyllura, sidomos në prezencë të pluhurit.
 • Si tretës i mukusit dhe mbetjeve të gjakut të mukozës së hundës
 • Për higjenën dhe pastrimin e gojës dhe syve të të porsalindurve dhe foshnjave
 • Për higjenën dhe pastrimin e gjirit tek femrat që ushqejnë me gji.
 • Tek të rriturit lejon një kullim më të mirë të sekrecioneve të hundës.
 • Edhe për personat që kanë kryer një ndërhyrje kirurgjikale në hundë ose për personat që gërhasin.

Indikacionet për pastrimin e syrit:

 • Ndjesi tharje dhe shqetesime të vogla jo patologjike si djegie, skuqje dhe lodhje e syrit nga faktorë të jashtëm si: ekspozim në rrezet e diellit, polenet, pluhurat, tymi, ambientet e thata, qëndrimi për një kohë të gjatë para ekranit  dhe përdorimi i lenteve të kontaktit.
Firma

Isomar

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

20, 5ml

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
4 përshtypje për Isomar – Flakone për higjenën e përditshme (sy dhe hundë)
 • Denisa V. (blerës i verifikuar)

  Eshte produkt shume I mire. E perdor cdo dite me pika ne hunde per ti zhbllokuar ne kete kohe te ftohte dhe tek syte qe me skuqen gjate qendrimit gjithe diten ne kompjuter

 • Elmedina S. (blerës i verifikuar)

  Super

 • Megi T. (blerës i verifikuar)

  Shume te mira. I perdor cdo dite per bebin

 • Anxhela A.

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART