Irovit Drops – Suplement hekuri për bebe dhe fëmijë

1,260 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Irovit Drops – Suplement hekuri për bebe dhe fëmijë

Irovit Drops është formuluar duke patur parasysh kërkesën e nevojave të hekurit të një fëmije në rritje. Siguron sulfat hekuri, kripë hekuri, të përshtatshme për foshnjat dhe të vegjlit tuaj. Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, hemoglobinës dhe transportit normal të oksigjenit në trup. Janë të disponueshme në aromën e shijshme të luleshtrydheve që siguron një shije më të mirë.

 • Ndihmon në formimin e hemoglobinës duke parandaluar aneminë
 • Ndihmon për të siguruar furnizimin me oksigjen të nevojshëm për tkurrjen e muskujve, kështu përmirëson funksionin e muskujve
 • Ndihmon zhvillimin e trurit dhe funksionet e tij
 • Rrit performancën mendore dhe njohëse dhe përmirëson përqendrimin tek fëmijët
 • Forcon sistemin imunitar
 • E dobishme në trajtimin e pagjumësisë pasi përmirëson cilësinë e gjumit duke rregulluar ritmin cirkadian.
 • Merr pjesë në metabolizmin e energjisë në trup për ta shpërndarë atë në pjesë të ndryshme të trupit

Udhëzime mbi përdorimin

Bebet (më pak se 1 vjec): 1 ml në ditë pas ushqyerjes

Fëmijët (mbi 1 vjec): 1 ml në ditë pas vaktit kryesor.

Firma

Vitane Pharmaceuticals

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Each one ml supplies % U.S. RDA % of U.S RDA
Infants Children less than 4 years
Ferrous sulphate 75 mg 100 150
Eqvt. To Ferrous 15 mg
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Irovit Drops – Suplement hekuri për bebe dhe fëmijë”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART