Innisfree – Maskë ushqyese, detoksikuese me Acai Berry

500 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoria: Etiketa:

Përshkrimi i Produktit

Çfarë është?

 • Një fletë e hollë derivuar nga celuloza. E hollë por rezistente që ngjitet lehtësisht në lëkurë për të përçuar lëndët vepruese.
 • E pasuruar me ingredientë! Për një freski maksimale të gjithë përbërësit janë të ekstraktuar në të ftohtë. Kjo mundëson pastërtinë dhe ruajtjen e vlerave ushqimore – në të njejtën kohë duke lënë jashtë lëndët e panevojshme.

Acai Berry

Lëkura juaj çdo ditë përballet me shumë elementë si ndotja ambientale, toksinat, rrezatimi, stresi dhe bakteret. Nëse lëkura juaj i lejon këto elementë të penetrojnë trupi fillon të prodhojë radikale të lira të cilat janë të dëmshme për organizmin. Këtu lind nevoja për antioksidantët. Antioksidantët ndalojnë efektin domino që kanë radikalet e lira në organizëm (deri në dëmtime të ADN) dhe rikthejne balancën në trup. Acai Berry është mjaft i pasur me antioksidantë. Për më tepër Acai Berry nxit prodhimin e Kolagjenit duke i dhënë në këtë mënyrë një efekt energjizues dhe anti-age në lëkurë.

Ideuar për lehtësi aplikimi

Maska vjen në formën e një flete të hollë dhe të lehtë në lëkurë. Kjo lehtëson si aplikimin ashtu dhe heqjen e maskës,

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit dhe aplikimit të tonifikuesit vendosni maskën duke mbuluar gjithë fytyrën. Shmang zonën e syve dhe të buzëve. Lërë për 10-20 minuta – kohë kjo e mjaftueshme për përthithjen e përbërësve aktivë nga lëkura. Hiq maskën dhe butësisht godit lëkurën me majat e gishtave për një përthithje dhe më të plotë të përbërësve.

Firma

Innisfree

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë, Normale, Mikse

Forma

Copë

Sasia

20ml, 1

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Carbomer, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Innisfree – Maskë ushqyese, detoksikuese me Acai Berry”

LART