- 10%

iHealth – Air, oksimetër pulsi

7,650 Lekë

Monitorues i niveleve të oksigjenit në gjak dhe pulsit

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Kontrollo nivelin e oksigjenit në gjak dhe pulsin.

Matja e SpO2 dhe e pulsit janë të dobishme për pacientët që vuajnë nga sëmundje kronike si astma apo SPOK (sëmundje pulmonare obstruktive kronike), në mënyrë që të monitorohet në mënyrë më të shpejtë gjendja shëndetësore. Duhanpirësit që janë në proçesin e ndërprjes së konsumit të duhanit mund të monitorojnë nivelet e SpO2 dhe pulsin në mënyrë që të qëndrojnë të motivuar.

Këto përllogaritje ndihmojnë gjithashtu dhe sportistët të kuptojnë se si reagon trupi i tyre ndaj aktiviteteve sportive; në lartësi bëhet dhe më e rëndësishme matja e niveleve të oksigjenit në gjak.

Kujdesi shëndetësor në majat e gishtave tuaj

Oksimetri i ndërlidhur me aplikacionin iHealth Air është një pajisje cilësore mjekësore lehtësisht e përdorshme në shtëpi.

Është shumë e thjeshtë, mjafton të vendosni gishtin në oksimetë dhe në ekran shfaqen parametrat e mëposhtëm:

 • Niveli i oksigjenit në gjak (SpO2): ky informacion ju lejon të identifikoni shpejt mungesën e oksigjenit dhe të adaptoni sjelljen sipas nevojës; e rëndësishme sidomos në rastet e astmës (përpara konsultës me mjekun)
 • Pulsin tuaj
 • Indeksin e perfuzionit (në aplikacion)

Qëndro i lidhur

Aplikacioni falas iHealth MyVitals ju lejon të monitoroni luhatjet e pulsit, nivelin e oksigjenit në gjak dhe indeksin e perfuzionit (i cili ju garanton që matjet mbi SpO2 janë të sakta). Konsultohuni mbi historikun tuaj dhe ndaj në mënyrë të sigurtë të dhënat me familjen apo doktorin tuaj.

Karakteristika teknike

 • Connection: Bluetooth 4.0 BLE –
 • Display: LED – Size: 62mm x 33mm x 28mm –
 • Weight: 42g –
 • Power: battery, 3.7V Li-ion, 300mAh –
 • SpO2 measuring range: 70-99% –
 • Pulse measuring range: 30-250bpm –
 • SpO2 precision rate: 70 – 99%, ± 2% ; <70% –
 • Pulse rate precision: ± 2bpm –
 • Auto-stop after 8 seconds

Brenda në kuti gjeni:

 • 1 iHealth Air oksimetër pulsi
 • 1 lidhëse
 • 1 fishë karikuese USB
 • 1 guidë instalimi
 • 1 manual përdorimi: Bluetooth Smart.

Video-udhëzues mbi përdorimin

Firma

iHealth

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “iHealth – Air, oksimetër pulsi”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART