Humana – Semolina (4m+)

700 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Humana Semolina (4m+) 

Me qumësht të përshtatshëm për moshën 4m+ dhe me një përqindje të lartë të drithërave. Përmban FOS – fibra prebiotike që promovojnë  një mikroflorë të shëndetshme të zorrëve. Përmban vitamina A, C, D, dhe zink për një sistem të shëndetshëm imunitar.

Përmban minerale të vlefshme: kalcium – i rëndësishëm për kockat dhe dhëmbët dhe hekuri i cili nxit formimin e gjakut. Pa sheqer të shtuar, lëndë ngjyruese apo konservues.

 • Rekomandohet për fëmijë nga 6 muajsh.
 • Përmban qumësht të përshtatshëm për moshën.
 • Pa sheqer të shtuar – përbërësit përmbajnë sheqer natyral.
 • Përmban vitaminë A, vitaminë C, vitaminë D & Zink për një sistem imunitar të shëndetshëm.
 • Përmban kalciumi i cili është shumë i rëndësishëm për kockat.
 • Drithëra integrale
 • Përmban gluten
 • Te lehta për t’u përgatitur duke shtuar vetëm ujë.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zieni ujin dhe më pas lëreni të ftohet në 50°C.
 2. Shtoni 50g (rreth 5-6 lugë gjelle) pluhur drithërash në një enë.
 3. Shtoni 155ml nga uji i zier më parë dhe përzieni.
Firma

Humana

Mosha

4m+

Forma

Kuti

Sasia

200ml

Follow on milk 44% (skimmed milk, lactose, vegetable oils (soya, coconut, sunflower, palm, emulsifier: soya lecithin), vitamin mixture (vitamin C, niacin, vitamin E, pantothenic acid, riboflavin, vitamin B6, thiamin, vitamin A, folic acid, biotin, vitamin K, vitamin D, vitamin B12), ferric pyrophosphate, zinc gluconate, copper gluconate), corn semolina 27%, maltodextrin, corn flour 9%, skimmed milk, fructo-oligosaccharides, vitamin mixture (vitamin C, niacin, vitamin E, pantothenic acid, riboflavin, vitamin B6, thiamin, vitamin A, folic acid, biotin, vitamin K, vitamin D, vitamin B12), zinc gluconate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Humana – Semolina (4m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART