- 20%

Humana – Junior Milk 1+

Original price was: 1,340 Lekë.Current price is: 1,072 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Humana – Junior Milk 1+

Qumësht Humana Junior – një përzierje nga mosha 1 vjeç.
Qumështi Humana Junior është i pershtatsehm për foshnjat nga 10 muaj deri në 3 vjeç. Është projektuar duke marrë parasysh nevojat e moshës dhe i siguron fëmijës tuaj të gjithë ushqyesit, vitaminat dhe elementët e nevojshem. Ideale për ushqim të përzier ose artificial nëse ushqyerja me gji nuk është e mundur.

Përmban acide yndyrore të pangopura Omega-3 (DHA) dhe Omega-6 (ARA), të cilat nxisin formimin e duhur të trurit, sistemit nervor dhe shikimit.
I pasuruar me jod për funksion të shëndetshëm të tiroides.
Përmban një kompleks vitaminash dhe mineralesh që plotësojnë nevojat e trupit të një fëmije të rritur.
Përmban prebiotikë – VOC për tretje më të mirë.
Përmban një kompleks vitaminash dhe mineralesh që plotësojnë nevojat e trupit të një fëmije të rritur
E pasur me proteina.
Pa gluten.
Nuk përmban niseshte.

Udhëzime mbi përdorimin

Ndiqni me kujdes udhëzimet kur përgatitni shishen e bebit. Përgatitja ose ruajtja e gabuar e shishes për një periudhë të gjatë kohore mund të çojë në probleme shëndetësore. Mbas përdorimit, mbylleni me kujdes paketimin dhe ruajeni në një vend të errët dhe të freskët. Përdoreni brenda tre javësh nga hapja.

1. Zieni sasinë e nevojshme të ujit dhe ftohni në 50 o C (ose ngrohni ujin në 50 o C).
2. Hidhni në shishe rreth gjysmën e sasisë së nevojshme të ujit.
3. Me majën e një thike, rrafshoni lugën e mbushur matëse dhe derdhni sasinë e nevojshme të pluhurit në shishe.
4. Mbylleni shishen dhe tundeni mirë. Shtoni sasinë e mbetur të ujit dhe tundeni sërish mirë dhe kontrolloni që shishja të jetë ftohur në temperaturën e dëshiruar prej 37 o C.

 

Firma

Humana

Mosha

Fëmijë

Sasia

600g

Nutrientët100 g of powder100 ml of prepared product
Energy2007/478 291/69
Fat
of which
20g2.9g
- saturated fatty acids
7.3g1.1g
- mono unsaturated fatty acids
8.5g1.2g
- poly unsaturated fatty acids
4.2g0.6g
Carbohydrates64.3g9.3g
sugar
50.5g7.3g
Lactose37.4g5.4g
Protein 10.2 g1.5 g
Salt
0.4 g
0.06 g
Sodium
160 mg
23 g
Potassium485 mg70 g
Chloride300 mg44 mg
Calcium 490 mg71 mg
Phosphorus 295 mg 43 mg
Magnesium38 mg 5.5 mg
Iron5.8 mg0.8 mg
Zinc5 mg0.7 mg
Copper295 μg43 μg
Iodine 100 μg15 * (18%) μg
Selenium 20 μg2.9 μg
Manganese53 μg7.7 μg
Fluoride150 μg22 μg
Vitamin A425 μg62 μg
Vitamin D6.9 μg1 µg
Thiamine (Vitamin B1) 440 μg64 μg
Riboflavin (Vitamin B2) 735 µg 107 µg
Niacin3960 µg 574 µg
Pantothenic Acid 2600 µg377 µg
Vitamin B6 400 µg58 µg
Biotin17 µg2.5 µg
Folic acid 75 µg11 µg
Vitamin B12 1.2 µg0.17 µg
Vitamin C 68 mg 10 mg
Vitamin K 34 µg4.9 µg
Vitamin E 4.4 mg0.64 mg
Choline90 mg 13 mg
mg - miligram, µg - microgram
Lista e përbërësve
skimmed milk, lactose , glucose syrup, vegetable oils (palm, canola, sunflower), sucrose, food additive - calcium carbonate, potassium citrate, sodium citrate, holohydrogen tartrate, vitamin mixture (vitamin C, niacin, vitamin A, pantothenic acid, , thiamine, vitamin B 6, riboflavin , folic acid, vitamin K 1 , biotin, vitamin D 3, vitamin B 12 ), L-cystine, taurine, L-tryptophan, iron lactate, magnesium carbonate, zinc oxide, copper sulphate, vanillin, manganese sulphate, potassium iodide, sodium selenite.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Humana – Junior Milk 1+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART