- 20%

Humana – 5-Cereals with Biscuit (6m+)

Original price was: 700 Lekë.Current price is: 560 Lekë.

In stock

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Humana 5-Cereals with Biscuit (6m+)

Drithëra me qumësht dhe biskota nga muaji i 6-të për ushqimin e sigurtë dhe të ekuilibruar të fëmijës suaj, lehtësisht të tretshme nga organizmi.

Të pasura me vitamina, minerale të rëndësishme për rritjen dhe zhvillimin e fëmijës duke përfshirë jodin, hekurin, kalciumin dhe vitaminën D.

Përmban prebiotik natyral që nxisin rritjen e mikroflorës të dobishme të zorrëve dhe parandalojnë shfaqejn e konstipacionit (kapsllëkut).

 • Rekomandohet për fëmijë nga 6 muajsh.
 • Përmban qumësht të përshtatshëm për moshën.
 • Pa sheqer të shtuar – përbërësit përmbajnë sheqer natyral.
 • Përmban vitaminë A, vitaminë C, vitaminë D & Zink për një sistem imunitar të shëndetshëm.
 • Përmban kalcium i cili është shumë i rëndësishëm për kockat.
 • Drithëra integrale
 • Përmban gluten
 • Te lehta për t’u përgatitur duke shtuar vetëm ujë.

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Zini ujin dhe më pas lëreni të ftohet në 50°C.
 2. Shtoni 50g (rreth 5-6 lugë gjelle) pluhur drithërash në një enë.
 3. Shtoni 155ml nga uji i zier më parë dhe përziejeni.
Firma

Humana

Mosha

6m+

Forma

Kuti

Sasia

200gr

Skimmed milk powder (24%), whole grain wheat four (16%), matodextrin, lactose, vegetable ois (soya, coconut, sunfower, palm, emusifier: soya lecthn, bscut four
(7%) (wheat fiour, sugar, palm oi, barley mait, skimmed milk, calcium carbonate, iavouring, cakctumlactate, emulsifier: soya lecithin, calcium phosphate, niacin, vitamin B, rboflavin,
thiamin, tron lactate, maze iour (49%, rce fiour (3%, oat fiour 39%, barley fiour (39%, fructo-oigoseaccharides, vitamin C, vitamin E, niacin,viamin A , pantothenic acid, wiam n D, viamin B
rbofavin, thiamin, viamin B, wiamin K foic acid, biotin, calcum carbonale, zinc gluconate, femic prophosphate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Humana – 5-Cereals with Biscuit (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART