- 5%

Holle – Qumësht lope organik 4 (12m+)

Original price was: 2,150 Lekë.Current price is: 2,042.50 Lekë.

(Stage 4 follow on formula)

Përshkrimi i Produktit

Holle Qumësht lope organik 4 (12m+)

Holle Baby Formula Stage 4 është i përshtatshëm për bebet midis 12 muajsh dhe 24 muajsh dhe për fëmijët.

Kjo formulë organike siguron të gjitha lëndët ushqyese që bebet kanë nevojë në atë moshë për një zhvillim të shëndetshëm dhe vjen pa kimikate, GMO, konservues, aromë artificiale, steroide apo pesticide.

Nga mosha 12 muajshe, fëmija juaj ndoshta do të hajë një shumëllojshmëri ushqimesh të ndryshme. Faza 4 e Formulës vijuese organike Holle është e përshtatshme për t’u pirë si pjesë e një diete të ekuilibruar.

 • Përbërësit e Holle Stage 4 Organic Infant Formula janë 99% organikë.
 • Ideale për të ushqyer në shishe, por edhe për përgatitjen e pureve
 • Qumësht nga lopë të rritura në fermat biodinamike (Demeter Certified).
 • Standardet më të larta të mirëqenies së kafshëve
 • Ideale për të ushqyer në shishe, por edhe për përgatitjen e pureve Holle
Tabela e të ushqyerit nga 12 muajsh
Sasia e
ujit (ml)
Matja
luge*
Produkti pergatitur (ml)Shishe
në ditë
15051651-2
1806200
2107 230

Udhëzime mbi përdorimin

Lani dhe thani gjithmonë duat përpara se të përgatisni formulën, lani gjithashtu të gjithë aksesorët e biberonit. Pas larjes sterilizojini me zierje për 3-5 minuta para përdorimit. Mbani shishet dhe gotat të mbyllura deri në përdorim.

Zieni ujin në 100°C dhe lëreni të ftohet përafërsisht deri në 50°C. Hidhni përafësisht gjysmën e ujit në shishe. Përgatisni secilën shishe individualisht. Hidhni ujin e zier i cili është ftohur tashmë.

Mbushni lugën matëse dhe nivelizojeni atë me anë të një thike. Duhet të përdoret vetem luga matëse e cila vjen me kutinë. Shtoni në ujë sasinë e qumështit pluhur të treguar në tabelë.

Tundeni shishen, më pas shtoni pjesën tjetër të ujit, dhe tundeni përsëri. Lëreni të ftohet përafërsisht deri në 37 °C para ushqyerjes.

 

 

Firma

Holle

Mosha

12m+

Mosha e fëmijës

12, 12+

Forma

Kuti

Sasia

600g

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – Qumësht lope organik 4 (12m+)”

Skimmed milk**1, whey powder* (partly demineralised), vegetable oils* (palm oil*3, sunflower oil*, rapeseed oil*), maltodextrin*, starch*, calcium carbonate, oil from the microalgae Schizochytrium sp.2, potassium chloride, calcium salts of orthophosphoric acid, vitamin C, L-tyrosine, sodium chloride, L-tryptophan, magnesium carbonate, ferrous sulphate, vitamin E, zinc sulphate, niacin, pantothenic acid, copper sulphate, thiamin, vitamin A, vitamin B6, manganese sulphate, folic acid, potassium iodide, sodium selenite, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART