- 5%

Holle – Qumësht dhie organik 4 (12m+)

2,470 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Organic Infant Formula 4 Goat’s Milk DHA

Organic Infant Formula 4 është i përshtatshëm nga mosha 12 muajshe deri në fund të vitit të 3-të të jetës. Eshtë i përshtatshëm për t’u pirë në kombinim me një dietë të larmishme gradualisht, nuk përmban vaj palme.

Vendi i origjinës së përbërësve kryesorë:

Austria

Përgatitja:

Zieni shishen që do të përdorni për përgatitjen 3-4 minuta përpara përdorimit. Zijeni qumështin dhe lëreni të ftohet përafërsisht në 50°C. Hidhni gjysmën e ujit dhe pluhurit në shishe sipas sasive të dhëna në tabelën e vakteve. Për të matur pluhurin, mbushni lugën matëse lirshëm dhe sheshojeni atë me pjesën e pasme të një thike. Hidhni pluhurin dhe gjysmën e ujit të përgatitur, më pas shtoni pjesën tjetër të ujit dhe tundeni sërish mirë. Lëreni të ftohet në temperaturën e pijes (37°C) përpara se të ushqeni fëmijën tuaj. Një paketë bën përafërsisht 30 vakte nga 100 ml secili.

Kujdes:

Ju lutemi ndiqni me përpikmëri udhëzimet për përgatitjen. Doza e duhur i jep gjithmonë foshnjës tuaj lëndët ushqyese që nevojiten. Përdorni vetëm lugën matëse të kutisë. Përgatitja dhe ruajtja e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore.  Përgatitni gjithmonë çdo shishe të freskët para çdo vakti. Mos e ripërdorni ushqimin e mbetur. Mos e ngrohin formulën në mikrovalë (rrezik mbinxehjeje).

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

39,8% Whole goat milk powder [1]Maltodextrin [2]Vegetable oils [2]Sunflower oil [2]Rapeseed oil [2]Starch [2]Lactose [2]Calcium hydroxideCalcium citrateC. Cohnii Oil (Algae Oil) [3]L-cystineCalcium carbonateMagnesium chlorideVitamin CL-tryptophanL-tyrosineSodium citrateSodium chlorideIron lactateVitamin EIron sulfateZinc sulfateNiacinPantothenic acidCopper sulfateVitamin AVitamin B1Vitamin B6Folic acidVitamin B2Manganese sulfatePotassium iodideVitamin KSodium seleniteVitamin D3BiotinVitamin B12
1)100 g pluhur formula për foshnjat përftohet nga 293 ml qumësht të plotë
2)Përmban DHA / kërkohet me ligj në formulë
3)Qumështi i dhisë përmban në mënyrë natyrale proteinën A2

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – Qumësht dhie organik 4 (12m+)”

LART