- 5%

Holle – Qumësht dhie organik 1 (0m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,700 Lekë.Current price is: 2,565 Lekë.

(Organic Infant Goat Milk Formula 1)

Qumësht dhie 1, për përdorim që nga lindja.

CO2 neutral    Çertifikuar si produkt organik nga BE

Përshkrimi i Produktit

Qumësht dhie 1, për përdorim që nga lindja.

Prodhimi:
Holle Organic Infant Goat Milk Formula 1 është qumësht formulë që përdor qumësht organik dhie. Dhitë mbahen sipas rregullave të fermave organike (ligjeve te BE-së).

Vendi i origjinës së përbërësve kryesorë:
Austri/Hollande

Udhëzime mbi përgatitjen: 

MoshaSasia e ujit (ml)Numri lugëve matëseSasia e gatshme për t'u pirë (ml)Vakte në ditë
1 javëSipas udhëzimeve të mjekut
2-4 javë9031006-7
2 muaj12041305-6
3-4 muaj15051654-5
nga muaj i 5-të18062003-5

1 lugë matëse = 4.4

Sasitë e përcaktuara të pijeve dhe vakteve në ditë  janë vetëm vlera udhëzuese. Devijimet e vogla individuale janë të padëmshme dhe krejtësisht të natyrshme.

Kujdes:
Qumështi i nënës është ushqyerja më natyrale dhe e shëndetshme për beben, duke përfshirë të gjithë përbërësit dhe vitaminat e nevojshme. Prandaj HOLLE rekomandon ushqyerjen me gji. Për më tepër kontakti midis nënës dhe fëmijës gjatë gjidhënies përçon ndjesinë e harmonisë dhe komfortit. Ne ju rekomandojmë të flisni me mjekun ose farmacistin për rëndësinë e të ushqyerit me gji.

Disa nga strukturat e proteinës së qumështit të lopës e të dhisë janë të njejta . Fëmijet me një alergji nga qumështi i lopës mund të mos e tolerojnë mirë dhe qumështin e dhisë.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400g

Përbërësit:
Full cream goats milk powder* 41%, maltodextrin*, lactose*, vegetable oil* (palm oil* rapeseed oil*, sunflower oil*), calcium carbonate, L-tryptophan, sodium citrate, choline bitartrate, vitamin C, L-cystine, L-methionine, L-isoleucine, iron lactate, vitamine E, zinc sulphate, calcium-D-pantothenate, niacin, copper sulphate, riboflavin, vitamin A, thiamin, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate, folic acid, vitamin K, sodium selenate, biotin, vitamin D, vitamin B12
*nga ferma organike
Deklarimi i alergeneve: permban qumesht

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Holle – Qumësht dhie organik 1 (0m+)
 • . (blerës i verifikuar)

  Nje sherbim shume i mire dhe produkt origjinal . Faleminderit Farmacy City !

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART