- 5%

Holle – Qumësht lope organik 1 (0m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,600 Lekë.Current price is: 1,520 Lekë.

(Organic Infant Formula 1)

Qumësht formulë 1. Për përdorim që nga lindja.

CO2 neutral  Çertifikata Demeter  Çertifikuar si produkt organik nga BE

Përshkrimi i Produktit

Prodhimi:
Formula organike për bebe HOLLE është e bërë nga 99% përbërës të rritur në mënyrë organike. Qumështi i përdorur në formulat HOLLE vjen nga lopë të rritura në ferma biodinamike (Demeter) në ambiente me përkujdesje dhe të përshtatshme. Fermat i përmbahen në mënyrë strikte legjislacionit europian si dhe rregullave ndërkombëtare Demeter. Kullotja e lopëve në fusha të shendetshme biodinamike është arsyeja e cilësisë superiore të qumështit të përdorur në ushqimet tona. Përbërës të tjerë të rëndësishëm përfshijnë vajrat organik vegjetal që i japin bebes acidet yndyrore të rëndesishme. Niseshtja organike dhe maltodekstrina të derivuara nga misri e bëjnë më kremoz. Pjesa e mbetur prej 1% e përbërësve janë vitamina dhe minerale të nevojshme për zhvillimin e bebes suaj sipas legjislacionit të BE.

Përgatitja:
Përgatitja e menjëhershme – gati në pak minuta. Shto ujë të zier dhe përzieje mirë.

Vendet e origjinës të përbërësve kryesorë:

Gjermani

Udhezime mbi përgatitjen:

ml ujënumri i lugëve matëse
Sasia e ujit (ml)Numri i lugëveSasia perfundimtare në (ml)
1505170
1806200
2107230

Kujdes:
Qumështi i nënës është ushqyerja më natyrale dhe e shëndetshme për beben, duke përfshirë të gjithë përbërësit dhe vitaminat e nevojshme. Prandaj HOLLE rekomandon ushqyerjen me gji. Për më tepër kontakti midis nënës dhe fëmijës gjatë gjidhënies përçon ndjesinë e harmonisë dhe komfortit. Ne ju rekomandojmë të flisni me mjekun ose farmacistin për rëndësinë e të ushqyerit me gji.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400g

Ingredients:
Skimmed milk** (Germany), whey powder* partly demineralised, vegetable oils* (palm oil*, rapeseed oil*, sunflower oil*), maltodextrin*, calcium carbonate, potassium chloride, sodium chloride, vitamin C, vitamin E, ferrous lactate, zinc sulphate, niacin, Calcium-D-pantothenate, copper sulphate, vitamin A, vitamin B1, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate, folic acid, vitamin K, sodium selenate, vitamin D

*nga ferma organike
**nga ferma biodinamike (cilesi Demeter)

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Holle – Qumësht lope organik 1 (0m+)
 • .

  Qumshti me i ushqyeshem per femijet

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART