- 5%

Holle – Qumësht lope organik 2 (6m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,150 Lekë.Current price is: 2,042.50 Lekë.

(Organic Infant Follow-on Formula 2)

Qumësht formulë 2 për përdorim pas muajit të 6.

CO2 neutral  Çertifikata Demeter  Çertifikuar si produkt organik nga BE

Përshkrimi i Produktit

Për përdorim nga muaji i 6-të
I përshtatshëm për ushqyerje me shishe por gjithashtu për përgatitjen e pureve Holle. I lehtë për tu tretur, pa gluten,pa sheqer të shtuar, qumësht Demeter.

Vendi i origjinës të përbërësve kryesorë:
Gjermani

Përgatitja:
Përgatitje e menjëhershme – gati në pak minuta. Shtoni ujë të zier dhe tundeni mirë.

Prodhimi:
Formula organike për bebe HOLLE është e bëre nga 99% përbërës të rritur në mënyrë organike. Qumështi i përdorur në formulat HOLLE vjen nga lopë të rritura në ferma biodinamike (Demeter) në ambiente me përkujdesje dhe të përshtatshme. Fermat i përmbahen në mënyrë strikte legjislacionit europian si dhe rregullave nderkombëtare Demeter. Kullotja e lopëve në fusha të shëndetshme biodinamike është arsyeja e cilësisë superiore të qumështit të përdorur në ushqimet tona. Përbërës të tjerë të rëndësishëm përfshijnë vajrat organikë vegjetal që i japin acidet yndyrore të rëndesishme bebes. Niseshtja organike dhe maltodekstrina të derivuara nga misri e bëjnë më kremoz. Pjesa e mbetur prej 1% e përbërësve janë vitamina dhe minerale të nevojshme për zhvillimin e bebes suaj sipas legjislacionit të BE.

Udhëzime mbi përgatitjen

ml ujënumri i lugëve matëse
Sasia e ujit (ml)Numri i lugëveSasia perfundimtare në (ml)
1505170
1806200
2107230

Kujdes:
Qumështi i nënës është ushqyerja më natyrale dhe e shëndetshme për beben, duke përfshirë të gjithë përbërësit dhe vitaminat e nevojshme. Prandaj HOLLE rekomandon ushqyerjen me gji. Për më tepër kontakti midis nënës dhe fëmijës gjatë gjidhënies përçon ndjesinë e harmonisë dhe komfortit. Ne ju rekomandojmë të flisni me mjekun ose farmacistin për rëndësinë e të ushqyerit me gji.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600g

Përbërësit:
Skimmed milk** (Germany), whey powder* partly demineralised, vegetable oils* (palm oil*, rapeseed oil*, sunflower oil*), maltodextrin*, skimmed milk powder**, starch*, calcium carbonate, sodium citrate, potassium chloride, vitamin C, calcium phosphate, ferrous lactate, vitamin E, vitamin B1, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate, folic acid, vitamin K, sodium selenate, vitamin D

* nga ferma organike
**nga ferma biodinamike (cilesi Demeter)

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Holle – Qumësht lope organik 2 (6m+)
 • Ornela M. (blerës i verifikuar)

  Qumeshti i vetem formul qe vajza ime pranon! 10/10

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART