- 5%

Holle – Qumësht lope organik 3 (10m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,150 Lekë.Current price is: 2,042.50 Lekë.

Organic Growing Up Milk 3

Qumësht formulë 3, për përdorim pas muajit të 10-të.

CO2 neutral  Çertifikata Demeter  Çertifikuar si produkt organik nga BE

Përshkrimi i Produktit

Për përdorim nga muaji i 10-të.
I përshtatshëm për ushqim me shishe ose për përgatitjen e pureve HOLLE. I lehtë për tu tretur, pa gluten, pa sheqer të shtuar, qumesht Demeter.

Vendi i origjines se perberesve kryesore:
Gjermani

Përgatitja:
Përgatitje e menjëhershme – gati në pak minuta.

Lajeni shishen, dhe aksesoret për 3-5 minuta përpara përdorimit. Për përgatitjen, zieni ujin dhe lëreni të ftohet përafërsisht. 50°C. Hidhni gjysmën e ujit dhe gjysmën e pluhurit në shishe sipas sasisë së dhënë në tabelën e bluarjes (shih më poshtë). Për të dozuar pluhurin, mbushni lugën matëse lirshëm dhe sheshojeni atë me pjesën e pasme të thikës. Tundeni pluhurin dhe gjysmën e sasisë së ujit. Shtoni ujin e mbetur dhe tundeni sërish mirë.

Lëreni të ftohet në temperaturën e pijes (37°C).

Tabela ushqimore nga muaji i 10-të
Sasia e ujit (ml)Numri i lugëve matëseSasia për t'u pirë (ml) Vakte në ditë
15051701-2
1806200
2107230

 

Prodhimi:
Formula organike për bebe HOLLE është e përbërë nga 99% përbërës të rritur në mënyrë organike. Qumështi i përdorur në formulat HOLLE vjen nga lopë të rritura në ferma biodinamike (Demeter) në ambiente me përkujdesje dhe të përshtatshme. Fermat i përmbahen në mënyrë strikte legjislacionit europian si dhe rregullave nderkombetare Demeter. Kullotja e lopëve në fusha të shëndetshme biodinamike është arsyeja e cilësisë superiore të qumështit të përdorur në ushqimet tona. Përbërës të tjerë të rëndësishëm përfshijnë vajrat organikë vegjetal që i japin acidet yndyrore të rëndësishme bebes. Niseshtja organike dhe maltodekstrina të derivuara nga misri e bëjnë më kremoz. Pjesa e mbetur prej 1% e përbërësve janë vitamina dhe minerale të nevojshme për zhvillimin e bebes suaj sipas legjislacionit të BE.

Kujdes:
Qumështi i nënës është ushqyerja më natyrale dhe e shëndetshme për beben, duke përfshirë të gjithë përbërësit dhe vitaminat e nevojshme. Prandaj HOLLE rekomandon ushqyerjen me gji. Për më tepër kontakti midis nënës dhe fëmijës gjatë gjidhënies përçon ndjesinë e harmonisë dhe komfortit. Ne ju rekomandojmë të flisni me mjekun ose farmacistin për rëndësinë e të ushqyerit me gji.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

600g

Përbërësit:

Skimmed milk** (Germany), whey powder* partly demineralised, vegetable oils* (palm oil*, rapeseed oil*, sunflower oil*), skimmed milk powder**, starch*, maltodextrin*, calcium carbonate, vitamin C, ferrous lactate, vitamine E, zinc sulphate, niacin, calcium-D-pantothenate, copper sulphate, vitamin A, vitamine B1, vitamin B6, manganese sulphate, potassic iodate, folic acid, vitamin K, sodium selenate, vitamin D

*nga ferma organike
**nga ferma biodinamike

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Holle – Qumësht lope organik 3 (10m+)
 • Brikena K. (blerës i verifikuar)

  Shume cilesor

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART