- 5%

Holle – Qumësht dhie organik 2 (6m+)

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,470 Lekë.

(Organic Goat Milk Follow-on Formula 2)

Qumësht dhie 2. I përshtatshëm për bebet mbi 6 muajsh.

CO2 neutral    Çertifikuar si produkt organik nga BE

Përshkrimi i Produktit

Holle Organic Goat Milk Follow-On Formula 2 është i përshtatshëm për bebet mbi 6 muaj që po marrin tashmë një vakt ushqim në ditë. Është një alternativë e mirë në krahasim me qumështin e lopës. Mund të përdoret krahas qumështit të gjirit, pas Holle Organic Infant Formula 1 ose në vend të formulave të tjera.

Vendi i origjinës së përbërësve kryesorë:
Austria

Përgatitja:
E thjeshtë dhe e shpejtë për tu pergatitur. Shtoni ujë të zier e të ftohur në 50°C në qumështin pluhur dhe tundeni.

Prodhimi:
Holle Organic Goat Milk Follow-On Formula 2 është e përbërë 99% nga përbërës nga ferma organike.

Udhëzime mbi përgatijen

Menyra e pergatitjes pas muajt te 6
Sasia e ujit (ml)Numri i lugeveSasia perfundimtare (ml)Numri i vakteve ne dite
15051652-3
1806200
2107230

Kujdes:
Qumështi i nënës është ushqyerja më natyrale dhe e shëndetshme për beben, duke përfshirë të gjithë përbërësit dhe vitaminat e nevojshme. Prandaj HOLLE rekomandon ushqyerjen me gji. Për më tepër kontakti midis nënës dhe fëmijës gjatë gjidhënies përçon ndjesinë e harmonisë dhe komfortit. Ne ju rekomandojmë të flisni me mjekun ose farmacistin për rëndësinë e të ushqyerit me gji.

Disa nga strukturat e proteinës së qumështit të lopës e të dhisë janë të njejta . Fëmijet me një alergji nga qumështi i lopës mund të mos e tolerojnë mirë dhe qumështin e dhisë.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr

Përbërësit:
Full cream goats milk powder*42%, maltodextrin*, lactose*, vegetable oils* (palm oil*, rapeseed oil*, sunflower oil*), starch*,sodium citrate, vitamin C, calcium carbonate, L-tryptophan, L-cystine, iron lactate, L-isoleucine, vitamin E, zinc sulphate, calcium-D-pantothenate, niacin, copper sulphate, vitamin A, thiamin, riboflavin, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate, folic acid, vitamin K, sodium selenate, biotin, vitamin D, vitamin B12
* from organic farming
Allergen declaration: permban qumesht

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – Qumësht dhie organik 2 (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART