- 5%

Holle – Birchermuesli pure me fruta (8m+)

237.50 Lekë

(Birchermuesli with Fruits 220gr)

Përshkrimi i Produktit

Pure frutash e përshtatshme për bebet dhe fëmijët mbi 8 muaj.

Me përmbajtje fruta (mollë, pjeshkë, banane, dardhë) dhe drithëra (tërshërë, grurë). Nuk ka sheqer ose kripë të shtuar, pa proteina qumështi, pa maja, pa vezë, pa laktozë, pa gluten.

Udhëzime mbi përdorimin

Përziejeni para përdorimit. Pas hapjes mund ta ruani në frigorifer  deri në 2 ditë.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kavanoz

Sasia

220gr

Ingredients:
Water, fruits 38 % (apple* 10 %, apricot* 8 %, banana** 7 %, apple juice concentrate** 7 %, pear*
6 %), oatflakes* 4 %, sultanas** 4 %, rice semolina**, lemon juice concentrate**
*from biodynamic agriculture
**from organic agriculture

Countries of origin of the main ingredients:
Germany / Italy / Brazil
Preparation:
Stir before use. Start feeding 2-4 teaspoons and increase amount up to one jar.

Production:
For all Holle jars the following applies: No added sugar or salt, no milk protein, no binding agent, no yeast, no egg, no lactose, the majority of jars is gluten-free and numerous are low in allergens.

Please note:
To increase the availability of essential fatty acids we recommend fortifying with 1 teaspoon weaning oil. When introducing solid foods begin with a few spoons and increase the amount slowly according to your baby’s needs. Unused food can be kept in the closed jar in the fridge for two days.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – Birchermuesli pure me fruta (8m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART