- 5%

Holle – A2 Organic Infant Formula 1

5,225 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Holle – A2 Organic Infant Formula 1

Formulë organike për foshnjat e përmban një përzierje specifike të proteinave të hirrës dhe kazeinës. Qumështi prodhohet nga lopët specifike të zgjedhura që prodhojnë ekskluzivisht proteinën A2 beta-kazeinë. I përshtatshëm për përdorim që nga lindja nëse zëvendëson qumështin e gjirit ose përveç qumështit të gjirit. Pas moshës 6 muajshe, rekomandohet përdorimi i formulës 2 të qumështit organik të foshnjës A2. Të gjithë përbërësit monitorohen, duke garantuar nivelin më të lartë të mundshëm të sigurisë.

Udhëzime mbi përdorimin

E shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur. Shtoni ujë të zier dhe tundeni mirë.

Firma

Holle

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

NutrientëtPër 100 gPro 100 ml
Energy (kJ / kcal)2,130 / 509281 / 67
Fat (g)27.03.6
of which
- saturated fatty acids (g)7.51.0
-monounsaturated fatty acids (g)14.71.9
- polyunsaturated fatty acids (g)4.80.6
Linoleic acid (mg)4.160549
α-linoleic acid (mg)41054
DHA (mg)10814.3
ARA (mg)10814.3
Carbohydrates (g)56.37.4
of which
- sugars (g)56.37.4
- lactose (g)55.77.4
Protein (g)10.21.3
Vitamin A (μg RE)38050.2
Vitamin D (μg)121.6
Vitamin E (mg)111.5
Vitamin K (μg)597.8
Vitamin C (mg)11015
Thiamine (mg)0.620.081
Riboflavin (mg)1.50.19
Niacin (mg)3.10.41
Vitamin B6 (mg)0,450.059
Folic acid (μg)10814.3
Folate (μg DFE)18023.8
Vitamin B12 (μg)1.10.15
Biotin (mg)10.91.4
Pantothenic acid (mg)4.5 0.59
Potassium (mg)65786.7
Chloride (mg)385 50.8
Calcium (mg)485 64.0
Phosphorus (mg)29939.5
Magnesium (mg)59.07.79
Iron (mg)4.40.58
Zinc (mg)3.20.42
Copper (mg)0.380.050
Manganese (mg)0.130.017
Fluoride (mg)0.0400.0053
Selenium (μg)293.8
Iodine (μg)10313.6
Sodium (mg)19225
Choline (mg)14920
Inositol (mg)587.7
L-Carnitine (mg)131.7
g -gram
Lista e përbërësve
Skimmed A2 milk*¹, whey powder* (partly demineralised), vegetable oils* (palm oil*², rapeseed oil*, sunflower oil*), lactose*, calcium carbonate, L-tyrosine, potassium chloride, fish oil³, magnesium chloride, M. alpina oil**, calcium chloride, calcium hydroxide, choline, sodium chloride, L-tryptophan, inositol, iron lactate, vitamin C, zinc sulphate, vitamin E, niacin, pantothenic acid, copper sulphate, vitamin A, vitamin B1, manganese sulphate, vitamin B6, potassium iodate, folic acid, sodium selenate, vitamin K, vitamin D, biotin
* From certified organic farming
** Contains milk
¹ 100 g of infant formula powder are made from 163 ml skimmed milk
² From sustainable farming
³ Contains DHA (as required by the legislation for infant formula).

Allergens: fish oil³, milk, whey powder, lactose, ml milk
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – A2 Organic Infant Formula 1”

LART