- 50%

Holle – A2 Organic Growing-up Milk 3 (10m+)

1,500 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

A2 Organic Growing-up Milk 3

Formula për bebe është e përshtatshme që nga mosha 10 muajshe deri në fund të vitit të tretë të jetës si pjesë e një diete të përzier me ushqime në shishe dhe ndihmon për heqjen nga gjiri.

Holle A2 Organic Growing-up Milk 3 përmban një përzierje specifike të proteinës së hirrës dhe kazeinës. Ky qumësht A2 vjen nga lopë të veçanta të përzgjedhura që prodhojnë ekskluzivisht proteinën beta kazeinë A2. Formula mund të përdoret gjithashtu për të përgatitur drithëra dhe pure për fëmijë.

Tabela e të ushqyerit nga 12 muaj
Sasia e
ujit (ml)
Matja
luge*
Produkti pergatitur (ml)Shishe
në ditë
15051701-2
1806200
2107 230

Udhëzime mbi përdorimin

Përgatitja: Sterilizoni shishen, në ujë të vluar për 3-5 minuta përpara përdorimit. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet përafërsisht 50°C. Hidhni përafërsisht gjysmën e ujit të ftohur dhe pluhurit të formulës siç tregohet në tabelën (shih më lart) në shishe. Mbushni lugën matëse dhe rrafshoni me pjesën e pasme të një thike. Shtoni pjesën tjetër të ujit të zier të ftohur dhe tundeni përsëri. Lëreni të ftohet përafërsisht deri në 37°C para ushqyerjes.

Përgatitja standarde: 13.2 g Qumësht Organik Holle A2 3 + 90 ml ujë të valuar = 100 formulë e gatshme për t’u pirë. Një pako përmban përafërsisht. 60 vakte nga 100 ml secili.

Kujdesuni që të ndiqni me përpikëri udhëzimet e përgatitjes. Përdorni vetëm lugën matëse të dhënë. Mos ndryshoni përmasat e pluhurit, përveç me këshillën mjekësore. Përgatitja dhe ruajtja e gabuar mund të rezultojë në dëmtim të shëndetit. Përgatitni gjithmonë shishet e freskëta. Mos i ripërdorni mbetjet. Mos e ngrohni qumështin në mikrovalë (rreziku i mbinxehjes).

Firma

Holle

Mosha

12m+

Forma

Kuti

Sasia

400g

Mosha e fëmijës

10, 11, 12, 12+

Skimmed A2 milk*¹, whey powder* (partly demineralised whey powder*), vegetable oils* (palm oil*², rapeseed oil*, sunflower oil*), maltodextrin*, starch*, L-tyrosine, potassium chloride, fish oil³, M. alpina oil**, calcium chloride, magnesium chloride, calcium carbonate, calcium hydroxide, L-tryptophan, sodium chloride, ferrous lactate, vitamin C, zinc sulphate, copper sulphate, vitamin E, niacin, pantothenic acid, vitamin B1, vitamin A, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodate, folic acid, sodium selenate, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12
* From certified organic farming
** Contains milk
¹ 100 g of infant formula powder are made from 200 ml skimmed milk
² From sustainable farming
³ Contains DHA (as required by the legislation for follow-on formula).

Alergjenët: vaj peshku³, qumësht, hirrë pluhur, ml qumësht

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holle – A2 Organic Growing-up Milk 3 (10m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART