- 10%

Holland & Barrett Vitamin D3 4000IU

Original price was: 3,100 Lekë.Current price is: 2,790 Lekë.

Vitaminë D e cila ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar dhe muskolo – skeletik.

Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett Vitamin D3 4000IU

Vitamina D është një vitaminë thelbësore e tretshme në yndyrë, për të cilën trupi juaj ka nevojë për të qëndruar i shëndetshëm. Holland & Barrett  janë një mënyrë e mirë për t’u siguruar që të merrni dozën tuaj ditore të kësaj vitamine thelbësore, mbështet mirëmbajtjen e sistemit kockor, muskujve dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.

 • Mbështet funksionin normal të sistemit imunitar
 • Kontribuon në mirëmbajtjen e funksionit të muskujve dhe kockave
 • I përshtatshëm për vegjetarianë / veganë

Vitamina D njihet ndryshe dhe  si vitamina e diellit. Kjo ndodh sepse trupi prodhon vitaminën D që i nevojitet kur lëkura jonë është e ekspozuar drejtpërdrejt ndaj rrezeve të diellit. Kur rrezet ultraviolet B (UVB) godasin qelizat receptore në lëkurë, ato shkaktojnë një reaksion kimik që prodhon vitaminën D3. Kjo do të thotë se mund të jetë e vështirë për të marrë vitaminën D që na nevojitet, veçanërisht gjatë muajve të dimrit ose nëse nuk kaloni shumë kohë jashtë. Meqenëse mund të jetë një sfidë për të marrë mjaftueshëm vitaminë D vetëm përmes rrezeve të diellit, NHS rekomandon që të gjithë në MB duhet të marrin një suplement vitaminë D gjatë muajve të dimrit, nga tetori deri në mars, në mënyrë që të mbajnë nivelet e tyre të larta. Vitamina D ndihmon në mbështetjen e niveleve të kalciumit dhe fosforit në trup.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet marrja e 1 tablete në ditë gjatë ose pas ushqimit.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

120

Bulking Agents (Dicalcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose), Vitamin D (Cholecalciferol), Anti-Caking Agents (Silicon Dioxide, Magnesium Stearate).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett Vitamin D3 4000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART