- 10%

Holland & Barrett – Vegan Vitamin D 1000 IU

1,350 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett Vegan Vitamin D 1000 IU

Holland & Barrett vitaminë D janë  xhelatina të përtypshme, të shijshme, me shije luleshtrydhe. Një suplement ditor i vitaminës D është e rëndësishme të jetë pjesë e dietës tuaj  nëse nuk konsumoni mish ose nënprodukte të tij, vaj peshku ose nëse nuk ekspozoheni mjaftueshëm ne diell,.

Vitamina D kontribuon në disa funksione të rëndësishme në trup dhe rregullon sasinë e kalciumit dhe fosforit të nevojshëm për të mbajtur kockat dhe dhëmbët të shëndetshëm. Vitamina D kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak, funksionin normal të muskujve, sistemin imunitar dhe është i përfshirë në procesin e ndarjes qelizore.

 • I përshtatshëm për vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë në ditë, rekomandohet gjatë një vakti. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula të përtypshme

Sasia

90

Sucrose, Glucose Syrup, Pectin (Pectin, Sucrose), Acidity Regulators (Citric Acid, Lactic Acid, Sodium Citrate), Apple Juice Concentrate, Strawberry Juice Concentrate (Strawberry Juice Concentrate, Antioxidant (Vitamin C (as Ascorbic Acid)), Antioxidants (Vitamin C (as L-Ascorbic Acid), Vitamin E (as Mixed Tocopherols, Salad Oil)), Natural Strawberry Flavouring (Flavouring Substances and Preparations, Propylene Glycol, Ethyl Alcohol), Colour (Black Carrot Juice Concentrate), Glazing Agents (Coconut Oil, Carnauba Wax), Natural Raspberry Flavouring (Flavouring Substances and Preparations, Propylene Glycol, Ethyl Alcohol), Sunflower Seed Oil, Vitamin D3 (as Cholecalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett – Vegan Vitamin D 1000 IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART