- 10%

Holland & Barrett – Kids Vitamin D 400 IU (3 vjeç+)

1,350 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett Kids Vitamin D 400 IU

Holland & Barrett Kids Vitamin D në formën e xhelatinave të përtypshme të vitaminës D janë ideale për fëmijët e moshës 3 vjeç+, me një aromë të këndshme manaferre që ata me siguri do ta pëlqejnë. Një xhelatinë i jep vogëlushit tuaj sasinë e nevojshme ditore të vitaminës D për rritjen dhe zhvillimin normal të sistemit kockor dhe për të ndihmuar në ndërtimin e imunitetit të tyre.

 • Mbështet sistemin imunitar
 • E përshtatshme për fëmijët mbi 3 vjeç
 • I përshtatshëm për Vegjetarianët dhe Veganët

Ndryshe nga të rriturit që janë në gjendje të marrin të gjithë vitaminën D që u nevojitet duke pasur një dietë të shëndetshme të ekuilibruar dhe duke u ekspozuar në rrezet e diellit, është e rëndësishme të mbani mend se fëmijët nën 5 vjeç nuk arrijnë të plotesojnë nevojat ditore nëpermjet këtyre burimeve, kështu që marrja e një suplementi si ky do tju sigurojë dozën efikase ditore të vitaminës D. Si kalciumi ashtu edhe vitamina D janë lëndë ushqyese thelbësore të nevojshme për ruajtjen e dhëmbëve dhe kockave. Vitamina D gjithashtu mbështet një sistem të shëndetshëm imunitar dhe ndihmon në zhvillimin e muskujve.

Udhëzime mbi përdorimin

Një xhelatinë e përtypshme në ditë. Mos e tejkaloni dozën e deklaruar.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

3+

Forma

Kapsula të përtypshme

Sasia

30

Glucose Syrup, Sucrose, Purified Water, Elderberry Powder, Gelling Agent (Pectin), Acidity Regulators (Citric Acid, Sodium Citrate), Vitamin D (Cholecalciferol), Medium Chain Triglycerides, Glazing Agent (Carnauba Wax).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett – Kids Vitamin D 400 IU (3 vjeç+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART