- 10%

Holland & Barrett – Kids Omega 3 with A,D,E & C

Original price was: 2,990 Lekë.Current price is: 2,691 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Holland & Barrett – Kids Omega 3 with A,D,E & C

Formuluar ekskluzivisht për fëmijët për të ndihmuar në sigurimin e një sistemi kardiovaskular dhe një shikimi të shëndetshëm. Holland & Barrett Kids Omega 3 ofrojnë lëndët ushqyese që u nevojiten fëmijëve me një aromë të këndshme manaferre të kuqe.

 • EPA dhe DHA: Vajrat e peshkut janë të pasur me acidet yndyrore Omega 3 EPA dhe DHA. Së bashku, ato kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës. DHA kontribuon në ruajtjen e shikimit dhe funksionit normal të trurit.
 • Vitamina A & D: Të dyja vitaminat A dhe D kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina A gjithashtu kontribuon në ruajtjen e lëkurës normale, ndërsa vitamina D kontribuon në mirëmbajtjen e kockave dhe funksionit normal të muskujve.
 • Aromë e shijshme e manaferrave: Një nga burimet më të mira të acideve yndyrore omega 3 është vaji i peshkut, por shija e tij karakeristike nuk është tërheqëse për shumë fëmijë. Në mënyrë që të jenë më të pranueshme, këto kapsula ofrojnë acide yndyrore esenciale, por pa shijen e peshkut.
 • Perfekte për fëmijët mbi 3 vjeç

Fatkeqësisht, trupi nuk mund t’i prodhojë këto acide yndyrore thelbësore, prandaj ato duhet të merren nga dieta ose nëpërmjet suplementeve.

Kujdes! Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Një xhelatinë në ditë ose sipas rekomandimit të mjekut. Mos e tejkaloni dozën ditore të rekomanduar.

Firma

Holland & Barrett

Mosha

3+

Forma

Kapsula të përtypshme

Sasia

60

Capsule shell (glycerol, gelatine, blackcurrant flavour (miglyol, flavouring preparations and substances, ethanol), maize starch, bulking agent (microcrystalline cellulose), colours (black iron oxide (black iron oxide, glycerol), titanium dioxide (titanium dioxide, glycerol, carmine), sweetener (sucralose)), vegetable fat (non-hydrogenated rape/palm oil, citric acid),Fish oil(mixed tocopherols,fishoil), Flavourings (blackcurrant (miglyol, flavouring preparations and substances, ethanol), forest fruit (miglyol, flavouring preparations and substances), lemon oil), Vitamin C (as ascorbic acid), calcium ascorbate) Sweeteners (mannitol, sucralose), medium chain triglycerides, anti-caking agent (silicon dioxide), Vitamin E (vitamin E (as d-alpha tocopherol), sunflower oil), vitamin A (vitamin A (as retinyl palmitate), Vitamin E (as dl-alpha tocopherol)), vitamin D3 (medium chain triglycerides, vitamin D3 (as cholecalciferol), Vitamin E (as d-alpha tocopherol)).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Holland & Barrett – Kids Omega 3 with A,D,E & C”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART